Znów będą testować na zwierzętach

33 Komentarze
7 Zdjęć
Piątek, 17-08-2012

Producenci z branży „beauty” planują powrót do testowania produktów na zwierzętach, ponieważ chcą w ten sposób wykorzystać popyt na chińskim rynku. Pierwszą z firm, która usunie znak ''leaping bunny'' czyli symbol z królikiem oznaczający etyczne metody testowania, ma być  L'Occitane.

Taka zmiana to nowa strategia związana z jeszcze większą ekspansją w Chinach, gdzie swoją pozycję chcą wzmocnić giganci kosmetyczni z Zachodu. Z punktu widzenia biznesowego to dobry ruch - tamtejsza klasa średnia jest bardzo chłonna i chętnie wydaje pieniądze na zagraniczne marki. Pod względem etycznym to regres. W Chinach jednak testy na zwierzętach są niestety obowiązkowe.

Powrót do kontrowersyjnych metod zapowiada L'Occitane. Francuzi znani z prowansalskich kosmetyków organicznych będą usuwać znak 'nie testowane na zwierzętach' z opakowań swoich produktów. Tych sprzedawanych do Chin, jak i innych krajów np. Wielkiej  Brytanii. To samo zrobią Yves Rocher, Caudalie, Mary Kay. Wszystko dla większych przychodów i 700 mln kobiet chińskich, czekających, aby kupić kosmetyki.

Działacze z różnych organizacji zaczęli już oskarżać marki o stawianie kwestii zysków ponad zasadami moralnymi. Humane Society International szykuje petycję oraz kampanię z udziałem popularnego komika Ricky'ego Gervaisa, który będzie nakłaniał konsumentów do składania podpisów. L'Occitane, Yves Rocher i Mary Kay na razie odmówiły komentarza w sprawie.

EM

 • Śr., 29-08-2012 loli co ich p....li
  Nie kupuję kosmetyków wymienionych firm, bo wolę nasze polskie- są tańsze i lepsze. A gdybym ich używała, od dziś bym przestała- niech se wsadzą w d...pę jakość, liczy się humanitaryzm.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 05-12-2012 Gość
  Dlatego własnie nie cierpie chinoli.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 18-03-2013 ade
  lepiej, żeby testowali na zwierzętach niż żeby nieświadomym ludziom szkodziły trujące dawki. dzisiaj bez kosmetyków mało kto się obchodzi. rozumiem, ze dla niektorych ludzi wartosc zycia drugiego czlowieka sie nie liczy ale jednak są sprawy wazne i wazniejsze.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4