Znów będą testować na zwierzętach

33 Komentarze
7 Zdjęć
Piątek, 17-08-2012

Producenci z branży „beauty” planują powrót do testowania produktów na zwierzętach, ponieważ chcą w ten sposób wykorzystać popyt na chińskim rynku. Pierwszą z firm, która usunie znak ''leaping bunny'' czyli symbol z królikiem oznaczający etyczne metody testowania, ma być  L'Occitane.

Taka zmiana to nowa strategia związana z jeszcze większą ekspansją w Chinach, gdzie swoją pozycję chcą wzmocnić giganci kosmetyczni z Zachodu. Z punktu widzenia biznesowego to dobry ruch - tamtejsza klasa średnia jest bardzo chłonna i chętnie wydaje pieniądze na zagraniczne marki. Pod względem etycznym to regres. W Chinach jednak testy na zwierzętach są niestety obowiązkowe.

Powrót do kontrowersyjnych metod zapowiada L'Occitane. Francuzi znani z prowansalskich kosmetyków organicznych będą usuwać znak 'nie testowane na zwierzętach' z opakowań swoich produktów. Tych sprzedawanych do Chin, jak i innych krajów np. Wielkiej  Brytanii. To samo zrobią Yves Rocher, Caudalie, Mary Kay. Wszystko dla większych przychodów i 700 mln kobiet chińskich, czekających, aby kupić kosmetyki.

Działacze z różnych organizacji zaczęli już oskarżać marki o stawianie kwestii zysków ponad zasadami moralnymi. Humane Society International szykuje petycję oraz kampanię z udziałem popularnego komika Ricky'ego Gervaisa, który będzie nakłaniał konsumentów do składania podpisów. L'Occitane, Yves Rocher i Mary Kay na razie odmówiły komentarza w sprawie.

EM

 • Niedz., 19-08-2012 gosc
  jebani chinczycy! jebane te wszystkie firmy! kiedy to sie wreszcie skonczy!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-08-2012 Gość
  Gość (Niedz., 19-08-2012) napisał:

  Gość (Pt., 17-08-2012) napisał:

  to jest okrutne prawo chinskie a ni wina tych marek. - wiadomo, ze aby przetrwac musza wkraczac na nowe rynki a jak w Chinach kosmetyki musza byc obowiazkowo testowane na zwierzetach to jaki maja wybor?

  Widzisz że dla zysku zrobią wszystko.


  te firmy to sa spolki gieldowe, ludzie tam zatrudnieni musz wiec generowac zysk dla akcjonariuszy inaczej straca prace a oni tez maja rodziny na utrzymaniu, nic nie jest takie proste czarno-biale
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-08-2012 Gość
  chinkom juz nic nie pomoze a jak chcą mimo wszystko sie upiekszac to niech testuja na sobie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-08-2012 Gość
  tak masz racje gdzie sie nie spojrzy to made in china rzygam juz chinami nie byłam a sie czuje jakbym sie tam urodziła bez kitu
  gosc (Niedz., 19-08-2012) napisał:

  jebani chinczycy! jebane te wszystkie firmy! kiedy to sie wreszcie skonczy!

  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-08-2012 Gość
  Gość (Pt., 17-08-2012) napisał:

  harcerzyk (Pt., 17-08-2012) napisał:

  Ale zabawne ! "nie testowane na zwierzetach" ? a niby na kim mialo byc testowane, na roslinkach ? Nie badzcie smieszni, kazda jedna substancja zawarta w kosmetykach byla wieloktortnie testowana na na roznych gatunkach, ustalno dawki szkodliwe, dawki toksyczne, dawki smiertelne, KAZDA substancja !


  A ten znaczek to czysty PR dla naiwnych ktorym tez pewnie wydaje sie ze mieso bierze sie ze sklepu, a nie z zrzynanych zwierzat.  mieso jest i owszem z zarzynanych zwierząt , ale tych to zwierząt nie torturuje sie miesiącami zanim umrą , są zabijane w miare szybko , wiadomo jeść musimy, ale kosmetyków tyle co teraz produkują to nawet chiny nie wzmogą , ludzka pazerność zniszczy ten swiat  co za bzdury, nie musisz jesc miesa
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-08-2012 Wredźma
  Przecież właściciele tych marek zarabiają już krocie, ale jeszcze im mało i jak tylko zwęszyli nowy, chłonny rynek, to nie cofną się przed niczym, żeby się zdążyć nachapać przed innymi.
  Nawet Mary Kay? Miałam tę firmę za porządną, właśnie zmieniam zdanie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 20-08-2012 gość
  A gdzie jest wtedy pan bog? czyzby spał ? czy zwariował. :/
  nie jestem w stanie obejrzeć tych filmow z youtube, kiedyś sekundy i po tym niesamowity dół.
  ludzkie śmieci które to robią muszą być psycholami. nikt normalny nie moze tego robic.
  znieczulica lub psycholstwo. czasem nie wierzę już w nic przez takie bestialstwo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 20-08-2012 Gość
  ludzie to najbardziej podły gatunek na tej planecie...liczę na zagładę tego skurwysyństwa oprócz zwierząt
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 20-08-2012 lola
  wypowiedz z fp. yves rochera z facebooka:
  Yves Rocher Polska Agnieszko, portal luxlux nie jest wiarygodnym źródłem informacji na nasz temat. Firma Yves Rocher nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach (ani nie stosuje składników pochodzenia zwierzęcego, z wyjątkiem miodu i wosku pszczelego). Wejście na rynek chiński nie powoduje, że zmieniamy zdanie. Nadal tego nie robimy, co więcej, nawiązaliśmy dialog z władzami chińskimi i próbujemy uświadamiać, że europejskie metody testowania kosmetyków, są bezpieczniejsze i bardziej etyczne, od tych, stosowanych dotąd na Wschodzie. Pozdrawiamy!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 21-08-2012 no to co
  a na kim mają testować , na kwiatkach?
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4