Znów będą testować na zwierzętach

33 Komentarze
7 Zdjęć
Piątek, 17-08-2012

Producenci z branży „beauty” planują powrót do testowania produktów na zwierzętach, ponieważ chcą w ten sposób wykorzystać popyt na chińskim rynku. Pierwszą z firm, która usunie znak ''leaping bunny'' czyli symbol z królikiem oznaczający etyczne metody testowania, ma być  L'Occitane.

Taka zmiana to nowa strategia związana z jeszcze większą ekspansją w Chinach, gdzie swoją pozycję chcą wzmocnić giganci kosmetyczni z Zachodu. Z punktu widzenia biznesowego to dobry ruch - tamtejsza klasa średnia jest bardzo chłonna i chętnie wydaje pieniądze na zagraniczne marki. Pod względem etycznym to regres. W Chinach jednak testy na zwierzętach są niestety obowiązkowe.

Powrót do kontrowersyjnych metod zapowiada L'Occitane. Francuzi znani z prowansalskich kosmetyków organicznych będą usuwać znak 'nie testowane na zwierzętach' z opakowań swoich produktów. Tych sprzedawanych do Chin, jak i innych krajów np. Wielkiej  Brytanii. To samo zrobią Yves Rocher, Caudalie, Mary Kay. Wszystko dla większych przychodów i 700 mln kobiet chińskich, czekających, aby kupić kosmetyki.

Działacze z różnych organizacji zaczęli już oskarżać marki o stawianie kwestii zysków ponad zasadami moralnymi. Humane Society International szykuje petycję oraz kampanię z udziałem popularnego komika Ricky'ego Gervaisa, który będzie nakłaniał konsumentów do składania podpisów. L'Occitane, Yves Rocher i Mary Kay na razie odmówiły komentarza w sprawie.

EM

 • Pt., 17-08-2012 Gość
  troche nieskladny ten news.

  kazdy kosmetyk trafiajacy na rynek chinski byl testowany na zwierzetach - jesli firmy same nie przeprowadzaly takich testow, to kosmetyki testowal na miejscu rzad chinski.

  firmy wciaz mogly uzywac tych eko-symboli, poniewaz to nie one byly odpowiedzialne za te testy (troche hipokryzja)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-08-2012 anka
  co za skurwysyny muszą tam pracować? nie będę kupowała , tak jak do tej pory, kosmetyków...nie są potrzebne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-08-2012 kra
  jedyna metoda uchronienia zwierząt przed testami kosmetyków to szeroko zakrojony bojkot wyrobów firm prowadzacych takie niecne praktyki! a tak lubie yves rochere ale..... zwierzę to żywe stworzenie!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-08-2012 bogo
  TAk , patrzcie na swoje wrzody z miłosci do myszy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-08-2012 harcerzyk
  kra (Pt., 17-08-2012) napisał:

  jedyna metoda uchronienia zwierząt przed testami kosmetyków to szeroko zakrojony bojkot wyrobów firm prowadzacych takie niecne praktyki! a tak lubie yves rochere ale..... zwierzę to żywe stworzenie!


  To w takim razie musisz zrezygnowac ze wszystkich kosmetykow, bo wszystkie testowaly i testuja swoje produkty na zwierzetach, po prostu nie ma innej opcji. A te wszystkie znaczki to czysta propaganda dla naiwnych.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 17-08-2012 Otworzie oczy
  To co sie dzieje na swiecie to jakas masakra. Ludzkie nasienie niszczy cala planete w imie bogactwa i wyzszej inteligencji. Tepe glowy nie rozumieja, ze w imie swoich celow niszcza samych siebie. Tak mysle o ludziach i przypomina mi sie co mi powiedziala moja instruktorka jazdy o golebiach wbiegajacych na ulice 'smutne to ale skoro sa takie glupie to zgina'. Ale coz poradzic, przywodcy panstw w imie wladzy i pieniedzy tak reguluja nasze zycia zeby sie jak najwiecej nachapac, a reszta masy otepiala co tydzien na zakupy do marketu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 18-08-2012 Gość
  jebani chińczycy jebane L'Occitane, Yves Rocher i Mary Kay nie kupie więcej produktów tych marek
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 18-08-2012 ZwierzętaCzują
  Niech sami na sobie testują a nie na biednych zwierzętach
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-08-2012 Gość
  najgorsze jest to ze nic na to nie poradzimy nawet jesli zostanie zakazane zawsze znajdzie sie jakies tajne laboratorium ktore i tak zlamie przepis nie stety jedyny sposob to miec zdrowy umysl nie kierowac sie chciwoscia zdobywania pieniedzy tylko mysleniem . tak naprawde w takich laboratoriach ludzie i zwierzeta zamieniaja sie nazwami ludzie staja sie zwierzetami. szczerze mowiac to ja bym chciala zobaczyc reakcje dziecka ktorego rodzic pracujacy w takim laboratorium opowiada mu o dniu w pracy ! normalnie nie do przyjecia !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 19-08-2012 Gość
  Gość (Pt., 17-08-2012) napisał:

  to jest okrutne prawo chinskie a ni wina tych marek. - wiadomo, ze aby przetrwac musza wkraczac na nowe rynki a jak w Chinach kosmetyki musza byc obowiazkowo testowane na zwierzetach to jaki maja wybor?

  Widzisz że dla zysku zrobią wszystko.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4