Zaparzaczka IRVING - aukcja WOŚP

3 Komentarze
7 Zdjęć
Czwartek, 12-01-2012

Złota zaparzaczka do herbaty z brylantami marki IRVING została wystawiona na aukcji XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To ponad 70 g 14 karatowego złota i 70 lśniących brylantów o łącznej masie jednego karata połączone w wyjątkową całość, która spełnia całkiem codzienną funkcję, jaką jest zaparzanie herbaty.

Zaparzaczka jest wystawiona na aukcji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w serwisie Allegro wraz z unikatową kompozycją herbaty IRVING – Blue Rose Darjeeling, którą specjalnie na tę okazję skomponował kiperski mistrz marki. Podstawą mieszanki jest ekskluzywna czarna herbata Darjeeling FTGFOP1 (FF), nazywana szampanem wśród herbat i uznawana za najdoskonalszą na świecie. Pochodzi ze słynnego indyjskiego ogrodu herbacianego Glenburn, położonego u podnóża Himalajów. Jej jakość certyfikowana jest symbolem FTGFOP1 (Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe 1), który określa herbatę najwyższej klasy. Skrót FF (First Flush) oznacza, że liście herbaty pochodzą z pierwszego w roku wiosennego zbioru. Unikatowy bukiet tej herbaty wzbogacają płatki kwiatów: czerwonej róży i bławatka oraz nuta owocu słodkiej pigwy.

Zgodnie z założeniami tegorocznego, jubileuszowego Finału Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy, dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup sprzętu medycznego do ratowania wcześniaków oraz pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.

Złotą zaparzaczkę IRVING wraz z herbatą można licytować od 4 do 31 stycznia 2012 roku na stronie www.aukcje.wosp.org.pl.

AWP

 • Czw., 12-01-2012 Gość
  bardziej niz zaparzaczka interesuje mnie ta herbata, ciekawe, czy wypuszcza ja na rynek.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-01-2012 Gość
  Taka piękna rzecz,ciekawe skąd się wzięła z wykopalisk???? ktoś tę piękną rzecz musiał zrobić.Czy nie zasługuje na wymienienie z nazwiska?A może za mało włożył brylantów?
  Gratuluję twórcy kunsztu i hojności.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 18-01-2012 Winogrono
  Piękna rzecz, na pewno warto jest mieć ją w swojej kolekcji, a już na pewno przy tak słusznym celu! Wszystko dla dzieci!
  Odpowiedz Zgłoś