Zamknięcie Hotelu Ritz w Paryżu

5 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 26-10-2011

Hotel Ritz, uznawany za najbardziej luksusowy hotel w Paryżu zapowiedział, że począwszy od lata 2012 roku zamknie swoje podwoje. Nie na zawsze, ale na ponad dwuletni okres gruntownej i bezprecedensowej renowacji oraz przebudowy. 

Hotel, który powstał w samym centrum Paryżu w 1898 roku zachowa swój tradycyjny styl, ale wprowadzi do swoich wnętrz oraz 160 pokoi i apartamentów najnowsze rozwiązania i innowacje technologiczne. „Projekt renowacji jest niezbędny. Decyzja została podjęta po długotrwałych rozmowach ze wszystkimi partnerami i współwłaścicielami” – poinformował prezes spółki, Frank Klein.

Na czas przebudowy zamknięte zostaną również mieszcząca się w hotelu znana restauracja L’Espadon oraz szkoła gotowania Ritz-Escoffier. Z pięciuset zatrudnianych obecnie pracowników posadę utrzyma zaledwie 30.

Hotel Ritz w Paryżu to miejsce, które najchętniej wybierali między innymi Charlie Chaplin, Coco Chanel , czy Ernest Hemingway. Ostatnia renowacja miała tu miejsce w 1979 roku.

AWP

 • Śr., 26-10-2011 Gość
  Hotel na wypasie opływa w luksus, obsługa na bruk tylko po to by wprowadzić "technologiczne nowinki" ? Nie wiem czy to najlepszy pomysł...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 26-10-2011 Gość
  piękne wnetrza ,marzy mi się tam mały weekendzik...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 27-10-2011 Gość
  jedno z najbardziej bajkowych miejsc na świecie- ciekawe co jeszcze mogą w nim ulepszyć? w wc popłynie szampan zamiast Evian? ;)
  http://www.majolika.mojabudowa.…

  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 02-11-2011 evelyn
  miałam okazję zatrzymać się w Ritzu dwa lata temu, mimo że to była jedna noc to zapamiętam ją chyba do końca życia :-) uważam, że niepotrzebny jest pomysł z renowacją, ale skoro muszą, to niech robią co chcą. szkoda tylko, że tak wielu ludzi straci pracę :-(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 15-11-2011 -P-
  to nie hotel tylko małe królestwo :)
  Odpowiedz Zgłoś