Wyspa Nevis, czyli karaibski raj

3 Komentarze
32 Zdjęcia
Czwartek, 18-10-2012

Stres w życiu codziennym? To pojęcie jest obce mieszkańcom jednej z najpiękniejszych Wysp Karaibskich – Nevis. Życie wolne od stresu jest ogromnie ważne, a zaledwie cząstką tego, co do zaoferowania turystom ma ta wyspa. Jej miano Królowej Karaibów, choć używane coraz rzadziej, jest uzasadnione zarówno dzięki bogactwu finansowemu, jak i naturalnemu.

Nevis wraz z Wyspą Saint Kitts tworzy Federację Saint Kitts i Nevis. Jest ona mniejsza od Saint Kitts, jednak na 93 km kwadratowych znajduje się aż 13 wygasłych wulkanów. Teren górzysty sprzyja wędrówkom i konnym przejażdżkom, równie popularnym co plażowanie. Bujnej roślinności towarzyszy tam wspaniała czysta woda, a jej – sporty wodne: narty wodne, surfing i nurkowanie.

Wyspa jest polecana szczególnie takim turystom, którzy uciekają od szalonych tłumów. Dzięki temu jest pełna uroku i malownicza, udaje się zachować jej wiejski charakter. Podczas spacerów można oglądać stare domy, kościoły i młyny. Jeśli komuś zdarza się zatęsknić za miastem, może wybrać się do największego na Nevis Charlestown, w którym urodził się Alexander Hamilton, pierwszy sekretarz skarbu USA. Wśród atrakcji na Nevis godny uwagi jest także ogród botaniczny z dużą kolonią palm.

Po przyjeździe na wyspę może wydawać się, że czas się zatrzymał. Obok turystyki głównym źródłem przychodów jest tam rolnictwo. To jednak nie powód, by zrezygnować z prowadzenia i korzystania z luksusowych hoteli. Wśród nich zdarzają się ośrodki z willami, ale też z 18-dołkowym polem golfowym, basenami, kortami tenisowymi i SPA czy np. hotel Montpelier Plantation & Beach, w którym wypoczywała księżna Diana.

Kurorty turystyczne dla odwiedzających są w stanie zrobić wiele. W przypadku Nevis oznacza to jak najmniejszą ingerencję w przyrodę, bo to ona sprawia, że wyspę odwiedza się z tak ogromną przyjemnością. Zwłaszcza, jeśli bardziej od szaleństw potrzebne jest wyciszenie.

Polecamy:

Hotel Four Seasons, nocleg od 1080 zł 
Montpelier Plantation & Beach, nocleg od 760 zł Eden Villa Nevis, nocleg od 175 zł

MM

 • Czw., 18-10-2012 Gość
  dziendobry. wszyscy umrzemy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 24-10-2012 gość
  pięknie..chciałabym tam kiedyś pojechać ale zorganizowanie takiego wyjazdu zajmuje kupę czasu.może jest biuro które się zajmuje takimi odległymi rejonami?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 24-10-2012 iza
  gość (Śr., 24-10-2012) napisał:

  pięknie..chciałabym tam kiedyś pojechać ale zorganizowanie takiego wyjazdu zajmuje kupę czasu.może jest biuro które się zajmuje takimi odległymi rejonami?


  jesli interesowalaby cie wyjazd na rejs w tamce regiony to widzialam taka oferte na zingtravel.pl, w planie sa wszystkie najwazniejsze wyspy jak bahamy, kajmany, jamajka, mam nadzieje ze i jak kiedys pojade, narazie pracuje nad mezem zeby go przekonac do takiego wyjadu, bo on wole raczej szusowanie po stoku
  Odpowiedz Zgłoś