Wino El Nido 2005

4 Komentarze
1 Zdjęcie
Wtorek, 10-06-2008

Wino El Nido 2005 Atramentowo - purpurowe El Nido to jedna z ikon nowoczesnego oblicza Hiszpanii i wino polecane przez Marka Kondrata, który wprowadził je do sprzedaży w swoich sklepach z winami.

Czerwone, wytrawne, pochodzi z regionu DO Jumilla w Hiszpanii. Producent to El Nido Juan Gil. Wino dojrzewa przez 26 miesięcy w nowych francuskich i amerykańskich dębowych beczkach. Nuty skóry, czarnej porzeczki, tostów. Potencjał dojrzewania przez minimum 15 lat. Rocznik 2003 obwołano najlepszym winem hiszpańskim, w ocenie magazynu Wine Advocate 2006.

Szczepy: 70% Cabernet Sauvignon, 30% Mourvedre

Cena: 545 zł

Kupisz w Winarium - sklepie z winami Marka Kondrata w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Rzeszowie oraz w sklepie internetowym.

AWP

 • Wt., 10-06-2008 gość
  Ikona nowoczesnej Hiszpanii? Bez żartów. Sławywinarskie nowoczesnej Hiszpanii to tacy winairze jak Peter Sisseck, Alavaro Palacios, Mariano Garcia czy Alejandro Fernandez (jego wina z winnic Condado de Haza i Pesquera można od dawna kupić w Polsce). Juan Gil jest w porządku ale to nawet nie ta sama liga co wyżej wymienieni.

  A ocena Wine Advocate? No cóż, Robert Parker ceni wyłącznie wina robione na jedno kopyto. Coraz częściej spotykam winnice które chwalą się tym, że dostają od niego niskie oceny.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 10-06-2008 LidiaS
  Ładna szata graficzna wina
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 13-06-2008 nadjeziorem
  Dobrze by było gdyby p.Kondrat poprawił swoją podstawową wiedzę o winach i winiarstwie, skoro chce sprzedawć wina po 525 PLN.
  "Dojrzewa(...) w nowych francuskich i amerykańskich debowych beczkach" - tzn. trochę wina dojrzewa we francuskich a trochę w amerykańskich ? A może juz są beczki "trochę" francuskie i "trochę "amerykańskie.
  "(...) potencjał dojrzewania przez minimum 15 lat(...)" to znaczy, że dopiero jest ok.po 15-u latach, nie wczesniej ?
  gość
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 26-06-2008 gość
  http://winelibrary.com/reviewwi… a tu kosztuje rocznik 2003 za 94 $
  Odpowiedz Zgłoś