Warto się wybrać: Kino Plenerowe

-2 Komentarze
4 Zdjęcia
Wtorek, 02-07-2013

Dobry film w ciepły, letni wieczór to świetny pomysł na wakacje w mieście. Wtedy nawet komary nie są takie straszne. Właśnie startują pokazy plenerowe  w ramach Filmowej Stolicy Lata.
Pierwszy pokaz plenerowy odbędzie się już 2 lipca na Polu Mokotowskim - "Operacja Argo" (reż. Ben Affleck). Na seans na świeżym powietrzu będzie można wybrać się także m.in. do Parku Skaryszewskiego, Ogrodu Saskiego, Centrum Nauki Kopernik czy na Kępę Potocką. W tym roku przybyły jeszcze dwie nowe lokalizacje - Stadion RKS Okęcie w dzielnicy Włochy oraz Górka przy ulicy Strażackiej w dzielnicy Rembertów.

A co w repertuarze? Jest bardzo różnorodny, bogaty, sporo nowych filmów, hity z ostatnich lat, a także filmy przedwojenne.  Ciekawe projekcje będą w ramach cyklu Gwiazdorskie noce nc+, np. "Zakochani w Rzymie", "Czarny łabądź" czy "Między słowami" (wszystkie pokazy na Polu Mokotowskim we wtorki). Fani Batmana powinni wyruszyć na Bemowo - tam będzie cykl Batman na Bemowie. W Centrum Nauki Kopernik będzie cykl Planeta Miasto, będzie to filmowy przewodnik po największych metropoliach. Co piatek możemy planować podróż do Pekinu, Paryża czy Nowego Jorku.

A filmy polskie? Już cieszymy się na "Misia" wśród drzew Ogrodu Saskiego. W repertuarze jest też "Róża". Przyjemnie będzie obejrzeć stare filmy Mieczysława Krawicza, np. "Skłamałam" (z 1937 roku) czy "Szpieg w masce" (z 1933 roku) w Parku Skaryszewskim.  Tam też zaplanowano seanse "Trędowatej" i "Znachora".
Więcej informacji i dokładny repertuar TU

Wszystkie seanse są bezpłatne. Odbywają się od wtorku do soboty, zawsze po 21, do końca wakacji. Dodatkowe atrakcje? Kawa, popcorn i coś słodkiego, a na niektórych seansach - pizza. Będą czekać też hostessy ze sprayami antykomarowymi. Zawsze warto przyjść wcześniej, by zająć miejsce.W tamtym roku na seansach było ponad 50 000 osób. Jak będzie w te wakacje, przekonamy się wkrótce. Już trzymamy kciuki za pogodę!

DG

Warto się wybrać: Kino Plenerowe

http://www.filmowastolica.pl/

  • Warto się wybrać: Kino Plenerowe
  • Warto się wybrać: Kino Plenerowe
  • Warto się wybrać: Kino Plenerowe
  • Warto się wybrać: Kino Plenerowe