W Warszawie zamówisz warzywa z dostawą prosto do domu

19 Komentarzy
12 Zdjęć
Wtorek, 30-10-2012

Zdrowy styl życia to sporo wyrzeczeń. Weźmy pod uwagę chociażby zakupy świeżych warzyw i owoców – te z marketów może i wyglądają ładnie, ale najczęściej są kompletnie bez smaku, z kolei lokalnych rynków warzywnych jest coraz mniej, a żeby coś na nich zdobyć trzeba się zrywać w środku tygodnia, bardzo wcześnie rano – nie każdy pracujący może sobie na to pozwolić.

Ktoś jednak wpadł na pomysł stworzenia „warzywnej poczty”. Jak to działa? Składasz zamówienie, a skrzynka lub kosz warzyw z ekologicznych upraw lokalnych rolników trafia prosto do Twojego domu. To, co się w nim znajduje to najczęściej sezonowe warzywa i owoce, jaja, pieczywo, czasem przetwory. Wszystko jednak zależy od wybranego dostawcy, niektórzy jako urozmaicenie wraz ze swoimi produktami podsuwają ciekawe przepisy na ich wykorzystanie.

Przykładowo Waw.rzywniak dostarcza swoje skrzynki do mieszkańców Saskiej Kępy, Mokotowa i Śródmieścia, w każdej solidna porcja 8 rodzajów sezonowych warzyw i owoców, jesienią będą to śliwki, gruszki, jabłka, dynia, pomidory, fasolka szparagowa, sałata, ziemniaki, cebula.. Cena skrzynki to 30 zł.

Vegebox to kilka zestawów do wyboru w cenach 75 – 165 zł, a także możliwość skomponowania własnego. Bonus to pieczywo z biopiekarni. W granicach Warszawy, przy zamówieniu powyżej 100 zł dostawa jest gratis.

Warzywa4city.pl raz w tygodniu dostarcza swoje kosze. Ich zawartość to warzywa, zioła i owoce w koszyku pochodzą z dwóch sprawdzonych gospodarstw rolnych oddalonych od Warszawy o niespełna 100 km. Zamówienia składa się mailowo lub przez profil na Facebooku, a kosz dostarczany jest w umówione miejsce na terenie Warszawy i okolic. 

Inne, podobne inicjatywy to sklepznatury.pl, czy odrolnika.pl, a dosłownie z dnia na dzień powstaje ich coraz więcej. Mówi się o nich, że to sposób na ratowanie polskiego rolnictwa i zmianę nawyków żywieniowych społeczeństwa. Dla „roślinożerców” natomiast to wygodne rozwiązanie, a poza tym można się poczuć bardzo dopieszczonym. A Wy, próbowaliście?

AG

 • Pn., 29-10-2012 Magnolia1981
  Nie próbowałam ale myślę, że to świetny pomysł
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 Gość
  Trochę drogo wychodzi, ale to jednak Warszawa...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 Bolesławiec
  Po prostu super , u mnie parę lat minie gdy ktoś to skopiuje .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 Gość
  Bolesławiec (Pn., 29-10-2012) napisał:

  Po prostu super , u mnie parę lat minie gdy ktoś to skopiuje .  czemu ty tego nie skopiujesz?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 Gość
  Waw.rzywniak jest super! Sama zamawiam i gorąco polecam :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 Słoneczko
  Świetny pomysł i świetna inwestycja na przyszłość!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 basia
  robie to juz od 3 lat,ale nie w Polsce
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 pani
  Warszawa jest ok.7 lat za Hamburgiem,bo tu zamawiam od 7 lat,a moze to juz dluzej jest w Niemczech
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 gosc
  A we Wroclawiu dalej dzwonia domofonem mowiac ze sprzdaja ziemniaki cebule i inne :) bez snobizmu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 29-10-2012 Gość
  W sumie 30 zł można jeszcze przeżyć, dziś na melona zielonego, 2 mango, 2 granaty, bakłażana, cukinię i pół kilo pieczarek wydałam 4,18 euro.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2