W USA powstała pierwsza klinika leczenia otyłości zwierząt

14 Komentarzy
28 Zdjęć
Wtorek, 11-09-2012

Amerykanie mają problem z nadwagą i ten fakt dotyczy nie tylko ludzi, ale też zwierząt domowych. Szacuje się, że około 60 proc. czworonogów jest otyłych. Oznacza to, że ponad połowa psów i kotów żyjących w USA ma większe problemy ze stawami, dusznością, szybciej się męczy i żyje z dużym prawdopodobieństwem zachorowania na cukrzycę.

Duża skala problemu nakłoniła The Cummings School of Veterinary Medicine do utworzenia pierwszej w Stanach Zjednoczonych kliniki leczenia otyłości dla zwierząt domowych. Planuje się pomoc 600 klientom rocznie, a docelowo również działania profilaktyczne, badanie metod leczenia otyłości oraz edukację weterynarzy na dietetyków zwierzęcych.

Weterynarze z Tufts dowodzą, że przyczyny nadwagi u psów i kotów są podobne, jak u ludzi: brak ruchu i zła dieta. Ludzie okazują miłość, dokarmiając zwierzęta, ale w gruncie rzeczy psu czy kotu przepełniony brzuch nie jest potrzebny do szczęścia. Lepszym wyjściem byłyby wspólne biegi wraz ze swoim pupilem.

Standardowy pakiet, składający się z gruntownego początkowego spotkania i sześciu badań kontrolnych, wraz z możliwością kontaktu telefonicznego lub e-mailowego ze specjalistą, ma kosztować 250 dolarów.

Więcej TU

MM

 • Pt., 14-09-2012 betty
  biedne stworzonka........
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 14-09-2012 aida
  Ludzi robią krzywde zarówno zawierzętom jak i dzieciom błędnie twierdząc ze jak sie je to lepiej i z milosci karmia psy i dzieci tlustymi rzeczami , i nawet nie wiedza ze po cichu zabijają swoje pociechy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-09-2012 Gość
  Biedactwa :( jaką ogromna krzywdę zrobił im człowiek. Moja sunia jak przytyła to codziennie ze mną uprawiała bieganie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-09-2012 Gość
  właściciele mają chyba nierówno pod sufitem....przecież dla zwierzaka to męka jest....
  Odpowiedz Zgłoś
1 2