W pokoju hotelowym z obcą osobą

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Środa, 07-08-2013

Specjalista od podróży, firma Easynest, dodała do swojej oferty nietypową usługę: wynajem hotelowego pokoju z obcą osobą

Ponieważ hotele zwykle liczą sobie za pokój, a nie za liczbę zatrzymujących się w nim osób, Easynest postanowiła uatrakcyjnić hotelowe doświadczenia osób podróżujących w pojedynkę. Specjalnie przygotowana strona internetowa pozwala skojarzyć ze sobą ludzi, którzy w tym samym czasie planują zatrzymać się w tym samym mieście i umożliwić im wynajęcie jednego, wspólnego pokoju. Powody są dwa: ekonomiczny i towarzyski. Dzielenie pokoju pozwoli sporo zaoszczędzić (koszt pobytu w hotelu dzielony jest na pół), a podróżując w ten sposób poznaje nowych ludzi. 

Wystarczy zalogować się na stronie, podać podstawowe informacje dotyczące planowanej podróży i czekać aż odezwą się ewentualni zainteresowani dzieleniem pokoju lub sprawdzić, czy ktoś już nie szuka chwilowego współlokatora i odpowiedzieć na ogłoszenia już zamieszczone.

Wszystkie szczegóły ewentualnego wspólnego wynajmu pokoju omawiane są już prywatnie między zainteresowanymi osobami. Rezerwacja i opłata za hotel odbywają się poza Easynest, co generuje pewne ryzyko. Poza oczywistym, że nocowanie z nieznajomym może być niebezpieczne, również finansowe. Osoba, która za pośrednictwem strony wyraża chęć dzielenia pokoju bierze na siebie koszty związane z rezerwacją. Może się zdarzyć, że podróżujący, który odpowiedział na ogłoszenie zrezygnuje, pozostawiając organizatora wspólnego pobytu ze wszystkimi wydatkami.

AW