W Nowy Rok w dobrym stylu. Jakiego szampana wybrać?

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Piątek, 28-12-2012

Jaki sylwester, taki cały rok – mawia się o ostatnim dniu każdego roku. Dlatego tak istotne jest, by w Nowy Rok wejść w dobrym stylu, najlepiej z butelką porządnego szampana. Jako, że do zabawy jest jeszcze chwila, podpowiadamy, jaki trunek wybrać.

Prawdziwy szampan pochodzi z francuskiej Szampanii, pozostałe trunki to zwykłe wina musujące, które z luksusowym alkoholem nie mają nic wspólnego. Szampany sprzedawane są w butelkach z grubego szkła, z mocno wklęsłym dnem. Większość produkowana jest z winogron odmian chardonnay, pinot noir oraz pinot meunier. Jedna butelka kosztuje od 130 zł wzwyż.

Jedną z najbardziej luksusowych marek szampana jest Dom Pérignon, który swój smak zawdzięcza m.in. minimum 7-letniemu leżakowaniu. Do najbardziej pożądanych na świecie należą także szampany Louisa Roederera. Jego winnice w 100-stopniowej skali oceniane są na 98 punktów. Jego Cristal tworzy grono najdroższych szampanów na świecie (butelka kosztuje około tysiąca złotych).

Wart uwagi jest także Bollinger, kinomaniakom znany jako ulubiony szampan Bonda czy Lanson Noble Cuvée, którego poleciłaby królowa Elżbieta. Zatem – szampańskiej zabawy sylwestrowej! I korzystać z możliwości delektowania się szampanem, póki jest to możliwe. 2012 rok pod względem zbiorów winogron wykorzystywanych do produkcji szampana był najsłabszym od 40 lat.

Szampany w sklepach on-line dostępne w 1-2 dni
Champagne Brut Expression Rene Geoffroy, cena 139 zł, dostępny TU

Jean-Paul Deville Brut NV, cena 159 zł, dostępny TU
Ruinart Rose, cena 305 zł , dostępny TU Louis Roederer Brut Vintage Rose Champagne A.C., cena 367 zł, dostępny TU
Louis Roederer Cristal Champagne A.C., cena 1037 zł, dostępny TU
Dom Perignon Vintage, cena 790 zł, dostępny TU
Bollinger Special Cuvee, cena 284 zł, dostępny TU

MM