Używanie perfum surowo wzbronione

14 Komentarzy
8 Zdjęć
Środa, 18-07-2012

Perfumy czy woda toaletowa to już nawet nie kosmetyczny, ale higieniczny standard. Oprócz pasty do zębów, żelu pod prysznic, mydła, szamponu i dezodorantu to najczęściej używany produkt. Teraz wyobraźcie sobie, że nie możecie ich użyć. Ani jednej kropli! Jeśli nie potraficie żyć bez zapachu z daleka omijajcie miasto Tuttle w Oklahomie. Perfum nie powinni używać petenci, którzy chcą coś załatwić w ratuszu. Powietrze ma być wolne od zapachów ze względu na alergików.

Urzędnicy wprowadzili zakaz po zapoznaniu się z artykułem lekarza Clarka Kaufmana, który twierdzi, że nuty zapachowe wywołują astmę i alergię. Kaufman porównuje aromaty perfum do dymu papierosowego.
 
Podobny ban wprowadzono wcześniej w Portland w stanie Oregon. Obowiązuje on pracowników z urzędu miasta. Z kolei szpital Harrison Medical Center w Bremerton w stanie Waszyngton poprosił odwiedzających i zespół o przynoszenie chorym tylko ''słabo pachnących'' kwiatów.

Czy bezzapachowość to fanaberie urzędników czy zdrowotny trend?

EM

 • Niedz., 15-07-2012 andre
  w mojej przychodni p dr też wywiesila kartke aby przed wizytą nie uzywać perfum ,pewnie jakaś prekursorka
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-07-2012 Gość
  Proponuje wprowadzic takze nakaz uzywania.mydla, wody i dezodorantu... Stosowne kartki wywiesic we wszelkich miejscach publicznych!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-07-2012 gosc
  Uhmm, będziecie w Krakowie Na Kazimierzu jest tam perfumeria na ulicy Józefa, na zawsze wybijecie sobie z głowy trendy bez zapachowe, ahhah będzie dla was to najważniejszym kosmetykiem
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 MAGICCOLOR
  Polecam druk cyfrowy MAGICCOLOR.
  Druk ulotek, plakatów, zdjęć, prac dyplomowych. Zapraszamy do punktu druku w Katowicach.
  http://www.magiccolor.pl
  Odpowiedz Zgłoś
1 2