Tu warto bywać: SAM

3 Komentarze
22 Zdjęcia
Wtorek, 07-08-2012

Sam czyli Kameralny Kompleks Gastronomiczny to obecnie jedno z najmodniejszych miejsc w Warszawie. Porównywany trochę do śródmiejskiej Charlotte, klimatem przypomina francuską knajpkę skrzyżowaną z włoską restauracją. W Samie panuje nieustanny gwar i ruch. Usiąść można w środku przy dużym biesiadnym stole lub na zewnątrz na leżakach. Absolutnym hitem okazało się wypiekane na miejscu pieczywo. Do wyboru są m.in. bagietki, bułki, chleby, chałki, bajgle, drożdżówki. Pieczywo w różnych kombinacjach zabierzecie do domu albo zjecie na miejscu np. w formie kanapki.

Dominuje kuchnia z międzynarodowymi wpływami, inspirowana sezonowymi smakami. Jest smacznie, zdrowo, świeżo i zaskakująco. W menu znajdziecie makarony, sałatki, zupy, kremy, burgery, desery, koktajle, piwa, wina i kawę. Co powiecie np. na wegetariańską babę ziemniaczaną w sosie kurkowym, sałatę z pieczonym kurczakiem, świeżymi figami, granatem, radicchio i pomarańczami, kanapkę ze świeżymi figami, szynką parmeńską i rukolą a na deser pieczoną śliwkę z domowym sorbetem malinowo-śliwkowym?

Nowością jest działająca w Samie wypożyczalnia koszy piknikowych. Wynajmuje się je z pełnym wyposażeniem (naczynia, sztućce) oraz jedzeniem, które można zamówić wcześniej.

EM