Trend: turystyka medyczna

2 Komentarze
14 Zdjęć
Piątek, 06-07-2012

Nasi rodzice i dziadkowie doskonale pamiętają i mile wspominają czasy sanatoriów i uzdrowisk. Dziś ten rodzaj turystyki przeżywa renesans, jednak zmieniły się nieco nasze oczekiwania i zasięg podróży.

Prawidłowość europejskiej turystyki medycznej jest taka, że im dalej na wschód, tym ceny są niższe, a im dalej na zachód – tym wyższa jakość usług. Szczęśliwie na mapie tych podróży Polska znajduje się w „złotym środku”, przyciągając rekonwalescentów ze wszystkich stron świata. Również Polacy, choć w mniejszym stopniu niż kiedyś, starają się łączyć wypoczynek z leczeniem poza rejonem zamieszkania. A co interesuje obcokrajowców? Przede wszystkim kompleksowe badania zdrowia oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i stomatologii, operacje okulistyczne, laryngologiczne i ortopedyczne. Niemal 85% z nich jest zadowolonych z efektów wyjazdu za granicę w celu leczenia, chwalą profesjonalizm personelu, cenę i jakość opieki, choć średni czas leczenia to zaledwie 3 dni przy 16-dniowym pobycie w Polsce. Ale zadowoleni turyści wracają kilkakrotnie – mówi Stanisław Styś, dyrektor ds. rozwoju KCM Clinic.

Według polskiego rządu potencjał turystyki medycznej wart jest 4 mln zł przeznaczonych na promocję wśród zagranicznych pacjentów tego sektora gospodarki w latach 2012-15. Co na to polscy pacjenci?

Informacje na temat klinik i turystyki medycznej znajdziesz tutaj:
http://www.medi-tour.pl/
http://www.medicaltourism.pl/
http://www.klinikaexcellence.pl
http://www.scm.pl/

AG

  • Pt., 06-07-2012 Gość
    Miliony na promocję, a pielęgniarki zarabiają tyle co nic. Ale lepiej leczyć bogatych turystów za grosze niż swoich za wysokie składki zus!
    Odpowiedz Zgłoś
  • Śr., 11-07-2012 Gość
    PRZeciez to prywatne obiekty
    Odpowiedz Zgłoś