Trend: Polo jest sexy

4 Komentarze
4 Zdjęcia
Wtorek, 31-01-2012

Narodowy sport Persji od 2 000 lat jest nadal i coraz bardziej trendy. „Jest też sexy”, jak twierdzi Andrew Murray, menedżer ds. polo w Asprey, brytyjskiej marce dóbr luksusowych, która od dłuższego czasu z sukcesem inwestuje w ten królewski sport. Bo do niedawna polo uważane i postrzegane było jako sport będący domeną wyłącznie arystokracji i rodzin królewskich. I rzeczywiście jest to sport dla ludzi bardzo zamożnych, ale takich nie brakuje również poza królewskimi kręgami. Polo znajduje więc coraz szersze grono zwolenników i staje się bardzo trendy.

Coroczne międzynarodowe zawody w polo ściągają rzesze miłośników, turystów i co ostatnio najważniejsze – sponsorów. To dzięki nim właśnie polo staje się coraz bardziej dostępne. Najbliższy międzynarodowy turniej polo - Carpathian Snow Polo European Championship - odbędzie się 2-4 marca 2012 w Rumunii. Warto też odnotować, że najbardziej znane zawody w polo odbywają się w Argentynie - Argentina Polo Open, a bardzo spektakularnym wydarzeniem jest British Polo Day w Dubaju.

Komercjalizacja tego sportu widoczna jest nie tylko we wzrastającej ilości profesjonalnych graczy i drużyn sponsorowanych przez różne luksusowe marki, ale również w nowopowstających specjalnych liniach produktowych dedykowanych tej dziedzinie sportu.

Znane marki sponsorujące polo to m.in. Rolex, Ralph Lauren, La Martina, Cartier, Audi, BMW, Mercedes-Benz, Hackett. Sponsorzy inwestują w branding podczas turniejów lub w same drużyny. Przeciętna kwota jaką sponsor musi wydać na topową drużynę polo to około 1-2,5 mln funtów, czyli około 5-12,5 mln zł.

W Polsce istnieje kilka klubów polo, m.in. Buksza Polo, Warsaw Polo Club, Wielkopolski Polo Klub, czy Żurawno Polo Club. Więcej o polo w Polsce na stronie internetowej: www.poloclub.pl

AWP

 • Wt., 31-01-2012 Gość
  chlopcy mogliby sami biegac za ta pilka a nie wozic swoje opasle dupska szarpiac za wodze jak opetani
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 31-01-2012 Gość
  Fajny sport, ale chyba bardzo drogi
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 31-01-2012 czy jest Fair play?
  Najlepsze wierzchowce do tego sportu powinny mieć 153 cm w klębie.
  Wzrost i masa koni powina być sciśle określona w przepisach . W przeciwnym razie kiedy wierzchowce różnia się gabaretami ta gra ie jest Fair play..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-02-2012 Gość
  Nic o tym sporcie nie wiem
  Odpowiedz Zgłoś