Trend: Mieszkanie w centrum

7 Komentarzy
9 Zdjęć
Wtorek, 22-05-2012

Obecni 20 i 30-latkowie kształtują krajobraz konsumencki tak samo, jak robili to ich rodzice. Inwestują, gospodarują budżetem domowym, kupili już pierwsze mieszkanie lub zaraz to zrobią. Prawie 3/4 z nich chce żyć w centrum miasta. Zależy im, aby dom nie był za bardzo oddalony od siedziby firmy, przyjaciół i galerii handlowych. Do pracy najchętniej chodziliby na piechotę. Taką tendencję wykazują zwłaszcza dobrze zarabiające, bezdzietne kobiety, lubiące wydawać pieniądze. Potencjał finansowy, jakim dysponują pozwala im na bieżąco partycypować w życiu kulturalnym i rozrywkowym. Oszczędzają przy tym czas, ponieważ nie muszą przemieszczać się po mieście z jednego punktu do drugiego. Wszystkie sklepy i usługi dostępne są bowiem w jednym miejscu, blisko siebie. Ta część osób natomiast, która nie mieszka w centrum aglomeracji, chętnie spędza tu czas. Korzysta z udogodnień oferowanych przez sklepy, restauracje, bary, kompleksy rozrywkowe.

Lokalizacja i odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni są tak samo ważne dla deweloperów, którzy budując osiedla na obrzeżach miast, dbają o inwestycje o charakterze użyteczności publicznej. Właścicieli domów czy apartamentów na przedmieściach nie skazuje się w ten sposób na banicję i dojazdy do centrum, kiedy tylko zajdzie potrzeba lub ochota pójścia chociażby do kina czy zrobienia zakupów. Przy wjazdach do dużych miejscowości coraz częściej powstają kompleksy handlowo-usługowe zaspokajające podstawowe potrzeby konsumpcyjne. Dodatkowym ich atutem jest to, że zazwyczaj korzystają z nich mieszkańcy pobliskiej okolicy, co oznacza, że nie ma w nich tłoku.

EM

 • Pn., 21-05-2012 gosc
  Zalezy jakie miasto w jakim kraju!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 21-05-2012 Karol
  Tak dobrze mieszkać w centrum jak się jest singlem ale z rodzina to wygodniej na przedmiesciu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 21-05-2012 gosc
  mieszkanie w centrum ? chetnie sprzedam. mam juz centrum powyzej uszu.jak ktos chce co noc piajckich wrzaskow sluchac to oferta gotowa.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 22-05-2012 wiolka
  centrum to rzeczywiscie poczucie historii miejsca.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 22-05-2012 chętna
  centrum to inne zycie ,wszystko w zasięgu wzroku , najazd znajomych moze byc uciązliwy , ale co tam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 23-05-2012 butterfly
  popieram ;) teraz jeżdżę autobusem 10 minut i doprowadza mnie to do szału. Nie ma to jak dobre czasy na piechotę.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-07-2012 Gość
  Polecam najtańsze ogrzewanie domu http://www.infrapanel.pl
  Odpowiedz Zgłoś