Trend: kreatywny posiłek dla dziecka

32 Komentarze
34 Zdjęcia
Środa, 22-08-2012

Dzieci często nie chcą jeść warzyw, mięsa i owoców. Jedzenie, które im przygotowujemy musi nie tylko dobrze smakować, ale też atrakcyjnie wyglądać. Drugie śniadanie często wraca z powrotem  nienaruszone do domu. Zamiast zjeść kanapkę czy owoc, maluchy wolą słodką bułkę albo paczkę chipsów kupionych w szklonym sklepiku. Obiady serwowane na stołówkach, mimo że coraz częściej konsultowane z dietetykami oraz specjalistami od żywienia, także nie należą do najprzyjemniejszych. Dzieci traktują je jako przykry obowiązek.

Jak sprawić żeby zjadały drugie śniadanie? W USA i Japonii króluje nowa moda na przygotowywanie kreatywnych posiłków dla dzieci w pudełkach lunchowych Bento Box. Są to zestawy pojemników do przechowywania żywności, które okazały się sprzedażowym hitem. Dzięki różnym kombinacjom i kształtom można je dowolnie zestawiać oraz kompletować. Niemal każda potrawa albo składnik ma dedykowany pojemnik albo specjalną przegródkę. Bento Box wygląda tak zachęcająco, że aż chce się tam przechować zupełnie inaczej przygotowany posiłek. To początek sztuki komponowania drugiego śniadania, lunchu czy kolacji. W przypadku dzieci najlepiej sprawdzają się posiłki, których motywem głównym jest ulubiony film, gra albo bohater książkowy.

Przygotowanie takiego posiłku wymaga wprawdzie więcej czasu niż zrobienie zwykłej kanapki, ale to idealny sposób na niejadków. W kompozycjach można przemycić składniki, od których dzieci stronią. Zobaczcie niektóre propozycje posiłków.

Bento Box do kupienia TU

EM

 • Śr., 22-08-2012 zoja
  Sama bym zjadła te pyszności
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 Gość
  Ciekawa jestem jakie dziecko zjadło by az tyle jedzenia w ciagu 1dnia w szkole...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 Gość
  naucz dziecko takiego jedzenia to wyro na siebie..........
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 Piktogram
  Pomysły bardzo fajne, żeby nauczyć dziecko jeść, ale chciała bym mieć tyle czasu, żeby codziennie przygotowywać synkowi coś takiego ;) Przecież to chyba z godzinę co najmniej musi trwać.
  __
  http://www.tanie-podrozowanie.n…
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 Agnes1313
  Ksiazka jest rewelacyjna, nie tylko mozna w poznac techniki dekorowania a takze mozna mile spedzic czas z dzieckiem :D Polecam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 Gość
  Czytając ten artykuł, dochodzę do wniosku: że ten świat tzn. rodzice oraz ich dzieci które wychowują, są coraz bardziej zwariowane. Gdyż na te wszystkie fanaberie najlepszym lekarstwem jest GŁÓD którego nie znają te dzieciaki!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 Gość
  I spraw Boże, zeby nie były nigdy głodne. MIłośc do dziecka to też sprawianie mu i(sobie ) przyjemności i tak zostanie na całe zycie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 Panna.P
  sama bym takie zjadła :)
  www.classicorcool.com

  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 22-08-2012 mama
  tylko niby jak i gdzie dziecko ma to zjesc? na lawce? na przerwie? wyglada wszystko jak made in China-moze ladne ale malo praktyczne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 23-08-2012 ciocia
  Wdomeczku moze zjeśc ładnie , zamiast buły ze smalcem.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4