Trend: kocie kawiarnie

31 Komentarzy
28 Zdjęć
Czwartek, 10-01-2013

Na świecie jest wielu miłośników zwierząt domowych, ale nie wszyscy mają warunki żeby mieć własnego psa lub kota. Posiadanie pupila to problem zwłaszcza mieszkańców dużych miast, którzy często spędzają poza domem cały dzień, podróżują albo po prostu właściciel wynajmowanego mieszkania nie zgadza się na czworonoga. Azjaci znaleźli na wszystkie te problemy doskonałe rozwiązanie.

To kawiarnie, w których mieszkają koty. W samym Tokio działa ich już ponad 100. Koto-kafejki serwują regularne menu: kawę, ciastka, kanapki. Można tutaj przyjść, zrelaksować się przy ciepłym napoju, poczytać gazetę czy książkę a także pobawić się z kotami, które są główną atrakcją.

Podobną kawiarnię chce otworzyć w Londynie Lauren Pears. Ma to być pierwsze tego typu miejsce w Wielkiej Brytanii. Na razie pomysłodawczyni zbiera fundusze na start biznesu przez stronę indiegogo.com (potrzebne jest ponad 100 tys. funtów). Koty, które będą stałymi rezydentami kafejki mają być zaadoptowane z lokalnych schronisk. 

Sądzicie, że taka kocia kawiarnia przyjęłaby się w Polsce?

EM

 • Czw., 10-01-2013 Gość
  yoko (Czw., 10-01-2013) napisał:

  Mam pomysł na proste hasło reklamowe: Darmowa toksoplazmoza!

  gdybyś miała trochę oleju w głowie to wiedziałabyś że co najmniej 80% przypadków zarażenia toksoplazmozą to zakażenia nie pochodzące od kotów...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-01-2013 Alex
  ignorantko/ignorancie poczytaj najpierw i później cokolwiek pisz w tym temacie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-01-2013 Gość
  ania (Czw., 10-01-2013) napisał:

  Beznadziejne takie pomysły.


  No pewnie, zamiast pomóc zwierzakom lepiej forsę wydać na drogie kosmetyki lub ciuchy. Weź się lecz na nogi, bo na głowę to już za późno
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-01-2013 ika
  koty tylko roznosza choroby, rodza sie dzieci niewidome .pies to przyjaciel
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-01-2013 WetG
  yoko (Czw., 10-01-2013) napisał:

  Mam pomysł na proste hasło reklamowe: Darmowa toksoplazmoza!


  Żeby było śmieszniej to najwięcej zakażeń powstaje w wyniku gotowania mięsa - np krojenie surowego mięska :P a od kotów to jak się ich kup gołą ręką nie bierze i potem bez mycia łapek nie je trudno się zarazić!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-01-2013 Gość 002
  Ludzie z dalekiego wschodu mają zupełnie inny stosunek do zwierząt a już do kotów to podobnie jak było w starożytnym Egipcie w Japonii mają duży szacunek do kotów i wszędzie można spotkać wolno chodzące koty i nikomu to nie przeszkadza ponieważ koty są zwierzętami bardzo czystymi i nie leją i srają jak psy podobnie do człowieka gdzie popadnie i nie sprzątają po sobie z kotami jest inaczej. Po za tym koty przez kilka wieków były w europie szczególnie prześladowane ( od 1484 r. Papież Innocenty VIII oficjalnie nakazał palenie na stosach kotów domowych ) i ta niechęć i złe traktowanie kotów w europie pozostała do dnia dzisiejszego po mimo, że kot jest o wiele bardziej zaawansowany ewolucyjnie niż pies, który musi mieć swojego pana ( przewódce ) bo inaczej sam zdechnie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 10-01-2013 haji
  ^________^ urocze..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-01-2013 Gość
  ika (Czw., 10-01-2013) napisał:

  koty tylko roznosza choroby, rodza sie dzieci niewidome .pies to przyjaciel

  Albo dzieci bezmózgie, jak ty.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-01-2013 hubuform
  Cudowny komentarz. My kochamy i szanujemy koty to cudowne stworzenia. Piękne, eleganckie, czyste, sprytne, zwinne, niezależne

  hubuform_0
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-01-2013 Ktoś
  super podoba mi się ten pomysł :)
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4