Trend: hotele butikowe

6 Komentarzy
28 Zdjęć
Czwartek, 21-06-2012

Hotele najlepszych sieci są gwarancją jakości i standardu, wiemy czego możemy się spodziewać, gdziekolwiek nie pojedziemy. To oczywisty plus, ale i minus, dla tych którzy standaryzacji i masowej ofercie mówią nie, a podczas wyjazdów szukają smaczków i nowatorstwa.
By spełnić potrzeby tych klientów, powstały właśnie hotele butikowe. Oryginalne i niezależne. Znane na świecie od ponad 30 lat, w Polsce pojawiły się zaledwie kilka lat temu.

Nazwa pochodzi od francuskiego słowa „boutique”. To sklep z modną i ekskluzywną odzieżą. Taki też jest hotel butikowy – modny i ekskluzywny. Zazwyczaj niewielki i kameralny (choć nowojorski Hotel Paramount ma aż 600 pokoi), powstaje zwykle w jakimś historycznym budynku, kamienicy lub domu. Zdarza się również, że w tego rodzaju hotelach znajdziemy dzieła sztuki i oryginalne meble z poprzednich epok.

Często hotele butikowe nawiązują do historii miejsca, w którym się znajdują, tak jak krakowski Copernicus z ulicą Kanoniczą i Mikołajem Kopernikiem, a Rubinstein z dzielnicą Kazimierz i Heleną Rubinstein. Najwięcej butikowych hoteli znajdziemy w Polsce w Krakowie (m.in. Hotel Grodek, Hotel Kossak, Hotel Stary), Warszawie (m.in. Hotel Le Regina), Wrocławiu (m.in. Puro)  i Poznaniu (m.in. Blow Up Hall, Garden Boutique Hotel, Queen Boutique Hotel), ale także pojedyncze obiekty w mniejszych miejscowościach.

Z  usług tego rodzaju hoteli korzystają głównie zamożne osoby ceniące sobie kameralność, spokój i intymność, a przy tym lubiące wyszukany design i wysokiej jakości standard obsługi. A ceny? Różnie, często jednak są takie same jak w dobrych hotelach sieciowych.

Hotel Stary, ceny od około 800 zł
Hotel Kossak, ceny: od około 700 zł
Hotel Le Regina, ceny: od około 328 zł
Hotel Puro, ceny: od około 300 zł
Hotel Blow Up Hall, ceny od 422 zł

AWP

 • Czw., 21-06-2012 pipi
  Zmiencie w koncu ten sposob ogladania zdjec! skad mam wiedziec ktore jest do ktorego hotelu. Jest to strasznie niewygodne!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 21-06-2012 Gee
  zgadzam sie! Do kitu takie ogladanie zdjec!! Chyba, ze po prostu chodzi Wam o liczbe klikniec
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 21-06-2012 Gość
  Dobre hotele i w końcu polskie, no i kameralne, a nie jak zwykle tylko molochy, które tu prezentujecie. Oprócz hoteli jest sporo innych obiektów takich jak resorty czy luksusowe pensjonaty, które także są warte uwagi. Osoby ceniące sobie intymność i kameralność wybierają niewielkie ekskluzywne ośrodki jak np. Pensjonat Palace w Pobierowie - http://www.palace-pobierowo.pl czy też Villa Vital w Świerodowie Zdrój, Resort Stara Wieść w Załęczu i wiele innych gdzie można się zaszyć i pozostać anonimowym.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-07-2012 Gość
  jest w lodzi hotel butikowy..ciekawy design,kameralny www.nobohotel.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-12-2012 PKG
  a Hotel Bayjonn w Sopocie...?
  www.bayjonnhotel.pl
  WARTO :) do tego Tajska restauracja.... :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 23-09-2013 Robin
  W Łodzi otworzył się piękny hotel Stare Kino inspirowany polskimi filmami. Każdy apartament opowiada o innej filmowej historii. Hotel zlokalizowany jest na ul. Piotrkowskiej. Polecam www.cinemahotel.pl
  Odpowiedz Zgłoś