Transseksualna Lea T. na okładce brazylijskiego Elle

12 Komentarzy
15 Zdjęć
Poniedziałek, 05-12-2011

Lea T. zadebiutowała na okładce międzynarodowego magazynu. Brazylijska edycja Elle swoją najważniejszą, pierwszą stronę w grudniu powierzyła pięknej, transseksualnej modelce.

Pochodząca z Brazylii Lea T. podbiła świat mody. Gwiazda wybiegów, kampanii Givenchy i sesji zdjęciowych – również tych bardzo odważnych i kontrowersyjnych - dopiero teraz trafiła na okładkę wysokonakładowego pisma i to w kraju, który nie sprzyja jakiejkolwiek, zwłaszcza płciowej odmienności.

Ulubienica, przyjaciółka i modelka Riccardo Tisci, dyrektora kreatywnego domu mody Givenchy, na okładce prezentuje kolorowy kostium jego autorstwa. Magnetyczne spojrzenie, piękna twarz z wyraźnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi, długie, ciemne włosy i nienaganna figura – Lea robi wrażenie. Okładkowe zdjęcie zrobił Fabio Bartelt.

Lea - kiedyś Leonardo - jest pierwszą transseksualną modelką w branży mody. Media, nie tylko te związane z modą, szybko okrzyknęły ją ambasadorką mniejszości seksualnych, przywołując jej osobę w rozmaitych kontekstach. Lea ma na swoim koncie kilka doskonałych sesji. Zasłynęła prezentacją kolekcji Givenchy, na której wystąpiła w roli modelki oraz słynnym zdjęciem we francuskim Vogue. Fotografia nagiej modelki, która prezentuje kobiecy biust i męskie genitalia błyskawicznie obiegła świat i zapoczątkowała głośną, publiczną dyskusję na temat seksualności. Główna zainteresowana wzięła w niej udział, opowiadając o reakcjach społeczeństwa na swoją odmienność. Popularność wykorzystała, by zwrócić uwagę świata na problemy i odrzucenie z jakim muszą mierzyć się osoby niepewne swojej płci.

Zdjęcia: models.com

AW

 • Pn., 05-12-2011 gosc
  po prostu facet udajacy babe;/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-12-2011 gosc
  przeciez widac ze to facet
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-12-2011 Gość
  ale sie mozna naciąć
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-12-2011 Gość
  To jest oszustwo, facet przebierający się za babę, odrażające!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-12-2011 ;) ;)
  jak mozecie mówić ze to facet?! przeciez ma damski biust rysy ciała! nogi! facet ma całkiem inne! ja jej poprostu współczuje tej odmienności! i podziwiam ze nie boi sie tego jaka jest i jest perłą Givenchy! ciekawe jakby któregoś z Was postawić na jej miejscu?! tez bylibyście tacy cwani? Bo to ze jest to facet a ubierałby sie jak baba to media poprostu by to napisały a nie wymyślały ze to Kobieta z męskimi genitaliami!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-12-2011 Gość
  Drodzy komentujący - oby Wasze dzieci miały to samo, może to Was nauczy tolerancji.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-12-2011 Gwen
  Ej, ale transseksualista raczej dąży do tego, żeby jednak przejść zmianę płci całkowicie, a nie jeszcze afiszować się z tym, że jest inna.. Właściwie ani kobieta ani mężczyzna, więc raczej nawalabym ją shemale
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-12-2011 Gość
  "w kraju, który nie sprzyja jakiejkolwiek, zwłaszcza płciowej odmienności. "- kto pisal ten artykul?? Co jak co, ale Brazylia jest jednym z bardziej tolerancyjnych krajow na swiecie pod katem plci. Minusem tego jest to, ze faktycznie mozna sie 'naciac' na randce ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-12-2011 Gość
  Facet w dodatku anorektyk!!!! FUJ!
  Ale kostium piękny:))
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-12-2011 Gość
  No cóż, ja współczuję takiego zagubienia pomiędzy płciami. Wiadomo, że media kupią wszystko co inne, i jeszcze to świetnie sprzedadzą. Ale tak czy inaczej ja po prostu współczuję temu facetowi, że nie wie czy jest kobietą czy facetem.

  Odpowiedz Zgłoś
1 2