Transseksualiści podbijają branżę mody

30 Komentarzy
47 Zdjęć
Poniedziałek, 24-09-2012

Moda kreuje i zmienia kanony piękna. Odważnie manipuluje nie tylko fasonami i krojami ubrań i dodatków, ale także figurą, a ostatnio również płcią. Kilkadziesiąt lat temu modelki nie wiedziały o istnieniu rozmiaru zero. Z czasem mocno zredukowane ciało zatraciło kobiece kształty i na wybiegu zatriumfowały androgyniczne sylwetki. 

Od kilku sezonów ulubieńcem projektantów i fotografów mody jest Andrej Pejic, blondyn o anielskiej urodzie, który będąc mężczyzną, od czasu do czasu uchodzi za wyjątkowo piękną kobietę. Pejic poza tym, że świetnie wygląda w sukniach od największych kreatorów mody, dostał również zlecenie reklamowe od firmy produkującej damską bieliznę. 

Płciowa nieoczywistość pociąga nie tylko branżę mody. Niedawno międzynarodowe media obiegła reklama Toyoty, w której obok nowej Corolli wystąpił Stav Strashko. Pochodzący z Ukrainy i mieszkający w Tel Avivie dwudziestolatek pojawia się w krótkim filmie w czerwonym dole od bikini i kurtce, którą ściąga idąc w stronę samochodu. Blond piękność okazuje się być chłopcem, którym szybko zainteresowały się media. Strashko póki co dobrze czuje się w swoim ciele. Intrygująca prowokacja i modne przebieranki w zupełności mu wystarczają. Model zapewnia, że jest mężczyzną i nie marzy, by stać się kobietą.

Kwestionowanie płci to nie wszystko. Żądna nowości moda idzie o krok dalej i chętnie angażuje transseksualistów, którzy stanowią coraz bardziej istotną grupę we współczesnym modelingu. 

Jedną z pierwszych powszechnie znanych transseksualnych modelek jest Brazylijka Lea T, muza Ricardo Tisci, jedna z najważniejszych modelek Givenchy. Lea ma w swoim portfolio doskonałe sesje zdjęciowe i słynną okładkę magazynu Love, na której całuje się z Kate Moss. Dziś Lea jest już po operacji i kontynuuje karierę jako modelka.

I o ile w największych stolicach mody transseksualne modelki to raczej pojedyncze osoby, o tyle w Brazylii stanowią one coraz silniejszą i bardziej widoczną grupę. Biorąc pod uwagę systematycznie rosnącą pozycję Brazylii w świecie, są spore szanse, że póki co dość lokalny trend stanie się wkrótce globalny. Tygodnie mody w Sao Paolo i Rio, traktowane do tej pory dość marginalnie, trafiły w końcu do oficjalnego kalendarza największych prezentacji mody, ściągając międzynarodowych dziennikarzy i kupców. W kraju, w którym słusznych rozmiarów pośladki są absolutną podstawą kobiecego wyglądu, moda upodobała sobie mężczyzn, którzy czują się kobietami. 

Zdania na temat modeli o wątpliwej płci są podzielone. Jedni z fascynacją przyglądają się tym stylistycznym eksperymentom, inni o trendzie mówią, że jest chwilowy i nie przyjmie się na dłużej. Jedno nie budzi wątpliwości, angaż takiej modelki czy modela z całą pewnością gwarantuje rozgłos. Dobrze wykorzystany i poprowadzony - nawet, jeśli chwilowy - może przyczynić się do sukcesu marki lub projektanta.

[wrzuta]

AW

 • Niedz., 23-09-2012 trololo
  jestem kobietą bi i jarają mnie te transy, przemoc też jest super więc linczujcie ile wlezie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 24-09-2012 Gość
  Jak tym facetom sprytnie odpowiednim makijażem i oświetleniem tuszują męskie żuchwy i chamskie rysy twarzy...Brawo dla fotografów i makijażystów.....Trzeba być ślepym,żeby nie poznać iż to facet:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 24-09-2012 ada
  oni bynajmniej nie mają problemu z celulitem. a szkoda
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 24-09-2012 Gość
  ada (Pn., 24-09-2012) napisał:

  oni bynajmniej nie mają problemu z celulitem. a szkoda

  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 24-09-2012 kas
  a gdzie nasza Michalina?! xD
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 24-09-2012 Gość
  dla mnie jest to obrzydliwe ni to kobieta ni facet !!!!!!!!!!!obrzydliwe dziady!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-09-2012 nik
  Na pewno nie kupie Toyoty...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-09-2012 Bzik
  świat schodzi na psy...Facet ma być facetem,a nie jakims homo-niewiadomo.Kobieta ma być kobieta,a nie facetem! zaniedługo juz sami nie będziecie wiedziec z kim sypiacie,bo tak opracuja system operacyjny trans ze nikt sie nie kapnie kim była wczesniej jego partnerka/partner/ To przerażająca wizja przyszłości napawia mnie obrzydzeniem!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 07-10-2012 Gość
  Większość modelek wygląda jak transwestyci nie ma różnicy. To suche i to suche. Czym i kogo ma to podniecać
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 23-01-2013 ugh
  To obrzydliwe i straszne zarazem... Świat się kończy... Nie dajmy sobie zrobić wody z mózgu przez tych znudzonych dziwaków od mody
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3