Transseksualiści podbijają branżę mody

30 Komentarzy
47 Zdjęć
Poniedziałek, 24-09-2012

Moda kreuje i zmienia kanony piękna. Odważnie manipuluje nie tylko fasonami i krojami ubrań i dodatków, ale także figurą, a ostatnio również płcią. Kilkadziesiąt lat temu modelki nie wiedziały o istnieniu rozmiaru zero. Z czasem mocno zredukowane ciało zatraciło kobiece kształty i na wybiegu zatriumfowały androgyniczne sylwetki. 

Od kilku sezonów ulubieńcem projektantów i fotografów mody jest Andrej Pejic, blondyn o anielskiej urodzie, który będąc mężczyzną, od czasu do czasu uchodzi za wyjątkowo piękną kobietę. Pejic poza tym, że świetnie wygląda w sukniach od największych kreatorów mody, dostał również zlecenie reklamowe od firmy produkującej damską bieliznę. 

Płciowa nieoczywistość pociąga nie tylko branżę mody. Niedawno międzynarodowe media obiegła reklama Toyoty, w której obok nowej Corolli wystąpił Stav Strashko. Pochodzący z Ukrainy i mieszkający w Tel Avivie dwudziestolatek pojawia się w krótkim filmie w czerwonym dole od bikini i kurtce, którą ściąga idąc w stronę samochodu. Blond piękność okazuje się być chłopcem, którym szybko zainteresowały się media. Strashko póki co dobrze czuje się w swoim ciele. Intrygująca prowokacja i modne przebieranki w zupełności mu wystarczają. Model zapewnia, że jest mężczyzną i nie marzy, by stać się kobietą.

Kwestionowanie płci to nie wszystko. Żądna nowości moda idzie o krok dalej i chętnie angażuje transseksualistów, którzy stanowią coraz bardziej istotną grupę we współczesnym modelingu. 

Jedną z pierwszych powszechnie znanych transseksualnych modelek jest Brazylijka Lea T, muza Ricardo Tisci, jedna z najważniejszych modelek Givenchy. Lea ma w swoim portfolio doskonałe sesje zdjęciowe i słynną okładkę magazynu Love, na której całuje się z Kate Moss. Dziś Lea jest już po operacji i kontynuuje karierę jako modelka.

I o ile w największych stolicach mody transseksualne modelki to raczej pojedyncze osoby, o tyle w Brazylii stanowią one coraz silniejszą i bardziej widoczną grupę. Biorąc pod uwagę systematycznie rosnącą pozycję Brazylii w świecie, są spore szanse, że póki co dość lokalny trend stanie się wkrótce globalny. Tygodnie mody w Sao Paolo i Rio, traktowane do tej pory dość marginalnie, trafiły w końcu do oficjalnego kalendarza największych prezentacji mody, ściągając międzynarodowych dziennikarzy i kupców. W kraju, w którym słusznych rozmiarów pośladki są absolutną podstawą kobiecego wyglądu, moda upodobała sobie mężczyzn, którzy czują się kobietami. 

Zdania na temat modeli o wątpliwej płci są podzielone. Jedni z fascynacją przyglądają się tym stylistycznym eksperymentom, inni o trendzie mówią, że jest chwilowy i nie przyjmie się na dłużej. Jedno nie budzi wątpliwości, angaż takiej modelki czy modela z całą pewnością gwarantuje rozgłos. Dobrze wykorzystany i poprowadzony - nawet, jeśli chwilowy - może przyczynić się do sukcesu marki lub projektanta.

[wrzuta]

AW

 • Czw., 20-09-2012 Gość
  hehe (Czw., 20-09-2012) napisał:

  Vicky jest lepsza niż większość lasek na polskich ulicach.


  Takie "laski" są pewnie bardzo dobre w łóżku. W końcu to facet najlepiej wie, co zrobić, aby mieć super orgazm :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 20-09-2012 lib
  to trochę przerażające, że już tylko trasnsseksualiści są w stanie sprostać wymaganiom branży modowej dotyczących sylwetki
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 20-09-2012 sdd
  haha (Czw., 20-09-2012) napisał:

  Gość (Czw., 20-09-2012) napisał:

  Przeraża mnie to...i to bardzo.Bardzo!Jestem tolerancyjna,ale nie chciałabym spotkać napalonego transa :((

  Jesteś zbyt brzydka, żeby cię ktoś chciał, więc się tak nie bój.


  Burak
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 20-09-2012 Gość
  Sa piekne! Ladniejsze od wiekszosci dziewczyn ;D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 20-09-2012 Gość
  to nie jest fajne... to niestety szambo.....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 21-09-2012 Gość
  dla projektantów gejów nienawidzących kobiet i kobiecego ciała idealni, dla mnie nie do przyjęcia :) niech sami sobie chodzą w swoich szmatkach i gapią się na swoje gwiazdy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 22-09-2012 Gość
  haha (Czw., 20-09-2012) napisał:

  Gość (Czw., 20-09-2012) napisał:

  Przeraża mnie to...i to bardzo.Bardzo!Jestem tolerancyjna,ale nie chciałabym spotkać napalonego transa :((

  Jesteś zbyt brzydka, żeby cię ktoś chciał, więc się tak nie bój.  ...i taki właśnie tekst jak odpowiedź haha utwierdza mnie w przekonaniu ,że ludzie już tak bardzo zubożeli moralnie i intelektualnie , ze aż żal dupę ściska!!!!!! Co to znaczy HAHA, ze jest zbyt brzydka i nie ma sie bać????.... jesteś prosty człowieku i do tego bardzo niegrzeczny.......i chyba nawet nie pojąłeś treści wypowiedzi poprzednika.....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 22-09-2012 Adrianna
  Kurde, oni/one są ładniejsze ode mnie! :D :<
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 23-09-2012 marc
  A ta cała Rubik to też jedna z nich?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 23-09-2012 Gość
  Nie ma żadnej różnicy w wyglądzie tych transseksualistów a większości modelek, aktualnie modelki są tak wychudzone że wcale nie wyglądają kobieco.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3