TOP5 – najlepiej zarabiający muzycy

3 Komentarze
0 Zdjęć
Piątek, 09-03-2012

Przyglądając się ostatniej ceremonii rozdania nagród Grammy w Los Angeles, zadaliśmy sobie pytanie o zarobki artystów. Uhonorowana aż sześcioma statuetkami Adele zarobiła podobno w ubiegłym roku $18 mln. Póki co nie wynosi jej to na podium, bo tam królują gwiazdy z zarobkami dziesięciokrotnie większymi. Przyjrzyjmy się rankingowi za 2011 rok:

1. U2 – irlandzki zespół od lat pozostaje liderem w rankingu najlepiej zarabiających zespołów i muzyków świata. W ciągu roku U2 zarobiło $195 mln.

Ponad dwuletnia trasa koncertowa zespołu „U2 360 Tour" przyniosła łącznie $700 mln wpływów z biletów, a widownia jaka uczestniczyła w koncertach to w sumie około 7 mln osób.  Uważa się, że to największa i najbardziej lukratywna trasa koncertowa w historii, która pobiła rekord "Bigger Bang" Rolling Stonesów sprzed kilku lat.2. Jon Bon Jovi – amerykański muzyk występuje na scenie już prawie trzydzieści lat. W 2011 roku zarobił $125 mln. Od 1983 roku, kiedy to Bon Jovi rozpoczął swoją karierę, zagrał już ponad 2600 koncertów. Ostatecznie, nawet będąc gwiazdką trzeba sobie zapracować na wysokie zarobki.3. Elton John - $100 mln to kwota jaką zgromadził na koncie Sir Elton John w ubiegłym roku, a trzeba dodać, że w ciągu 30 lat na scenie sprzedał 250 mln płyt.4. Lady Gaga – czy ktoś mógłby mieć wątpliwości, że Lady pojawi się w pierwszej piątce najlepiej zarabiających muzyków? To komercyjna maszynka do robienia pieniędzy, doskonale sprzedająca się młoda Amerykanka, której żadne show nigdy nie pozostaje bez rozgłosu. $90 mln to szacowane zarobki Lady Gagi za ubiegły rok.5. Michael Bublé – peleton zamyka najlepiej znany Kanadyjczyk, który zarobił $70 mln.W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Paul McCartney, Black Eyed Peas, Eagles, Justin Bieber i Dave Matthews Band.

Warto dodać, że muzycy najwięcej zarabiają na trasach koncertowych, a nie sprzedanych płytach.

AWP

 • Pt., 09-03-2012 Gość
  Dawno mnie nic tak nie poirytowało jak ten TOP 5 punkt 2. Może czas zmienić zasady i niech osoby piszące "artykuły" podpisuja się z imienia i nazwiska?! Być może to zmusi ich do odrobiny rzetelności? Bon Jovi to amerykański zespół a John Bon Jovi jest muzykiem i aktorem. Nie jestem fanką zespołu ale Johna zawsze ogladam z przyjemnością:) uważam, że użycie słowa "gwiazdka" w odniesieniu do niego jest chyba nie na miejscu!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 13-03-2012 Gość
  hmm.. J.Lo? myslalem ze będzie w pierwszej 10..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 14-03-2012 gość
  myślałam o Rihannie, ale jednak... NIE...
  Odpowiedz Zgłoś