Top 10. Oryginalne miejsca na ślub

1 Komentarz
10 Zdjęć
Środa, 20-03-2013

Gdzie zorganizować ślub? To pytanie spędza sen z powiek głównie tym parom, które nie chcą pobrać się ani w kościele, ani w urzędzie. Zaskoczyć gości, a czasem samych siebie, można ślubując sobie miłość na statku, wyspie czy w samolocie.

To jednak wcale nie są najoryginalniejsze miejsca. Alternatywą dla kościoła może być lokalizacja związana z zainteresowaniami pary młodej lub ta, w której narzeczeni się poznali.

Warunkiem jest uzyskanie zgody kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Następuje ono po napisaniu podania, w którym narzeczeni wyjaśniają, skąd u nich chęć zawarcia małżeństwa poza urzędem. Zgoda udzielana jest wtedy, gdy przyczyny uznane są za uzasadnione. W przypadku braku takiej zgody, można wziąć ślub w urzędzie, a nietypową ceremonię zorganizować z pomocą Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów udzielającego ślubów humanistycznych.

Oto 10 miejsc, w których różne pary ślubowały sobie dozgonną miłość.

1. Klub piłkarski
Ślub na stadionie to domena kibiców. Wspólne kibicowanie ulubionej drużynie i chodzenie na mecze potrafi zbliżyć bardziej niż kolejna wizyta w kinie czy kawiarni. Nie dziwi więc, że kibicom może być przyjemniej pobrać się w siedzibie ukochanego klubu zamiast w urzędzie.

2. Ogród zoologiczny
Zoo to przede wszystkim piękne, zielone tereny i idealna sceneria dla sesji fotograficznej. Co więcej, z ogrodem zoologicznym wiążą się często miłe wspomnienia pierwszych spotkań. Urządzenie uroczystości w zoo ułatwia działająca w nim zwykle restauracja.

3. Ogród botaniczny
Jedni lubią zwierzęta, inni preferują kwiaty. Ponadto w ogrodach nie brakuje też fontann, mostków i stawów, czyli wszystkiego, co kojarzy się z romantycznym tłem dla ślubu i plenerowej sesji fotograficznej.

4. Zabytkowa nieruchomość
Tu wybór zależy od gustu partnerów. Kiedy jednym łatwiej będzie zdecydować się na zamek, innym przyjdzie na myśl nieruchomość zamieszkiwana przez kogoś znanego lub będąca miejscem akcji jakiegoś filmu czy serialu.

5. Muzeum
Ślub może być odzwierciedleniem czyichś pasji. Stąd pomysł, by za tło wybrać dzieła sztuki, np. instalacje artystyczne lub obrazy. Oczywiście do wyboru są też inne muzea, prezentujące np. kulturę antyczną czy przyrodę.

6. Punkt orientacyjny
Pomyśleć można choćby o ślubie w balonie z widokiem na miasto. Jednak panoramę widać także z licznych wież czy innych rozpoznawanych w okolicy budynków. Uroczystość warto zorganizować we wnętrzu takiego obiektu, które wcześniej podziwiało się jedynie z zewnątrz.

7. Kopalnia
To już raczej propozycja ślubu bardziej kameralnego czy wręcz intymnego. Nietypowe otoczenie wraz ze świecami dekoracyjnymi mogą stworzyć romantyczną atmosferę i to nawet bardziej niż w zoo czy botaniku. Warunkiem jest tu oczywiście brak klaustrofobii.

8. Studio filmowe
O ile w Polsce nie mamy studia na miarę tych w Hollywood, o tyle istnieją mniejsze studia telewizyjne, w których można pobawić się w gwiazdy filmowe. Gdy nie brakuje wyobraźni i sprawnego filmowca, wszystko jest możliwe.

9. Tor wyścigowy
Ślub w dniu wyścigu może być sprawą trudną do zrealizowaną, ale na pewno wartą zachodu. Zwłaszcza, jeśli jest się miłośnikiem koni. Czy z udziałem zwierząt czy bez, tor wyścigowy jako synonim luksusu nadaje się dla wymagających, parających się jeździectwem narzeczonych.

10. Park tematyczny

Ślub wcale nie musi być podniosłą uroczystością. Zabawy i śmiechu nigdy za wiele – z takiego założenia wychodzą pary, które najpierw ślubują sobie miłość, a przed poczęstunkiem wybierają się na przejażdżkę kolejką górską.

MM

Top 10. Oryginalne miejsca na ślub

Oryginalne miejsca na ślub. Ogród botaniczny

  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub
  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub
  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub
  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub
  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub
  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub
  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub
  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub
  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub
  • Top 10. Oryginalne miejsca na ślub