Top 10. Najmodniejsze hybrydy jogi

0 Komentarzy
Poniedziałek, 15-04-2013

Joga to gimnastyka dla ciała i umysłu. Jej praktykowanie połączone jest ze stosowaniem technik relaksacyjnych. Mimo że wiele wspólnego ma z filozofią, osoby chodzące na zajęcia jogi (zwłaszcza mieszkańcy Europy i USA) widzą w nim głównie rodzaj aktywności fizycznej. Uzyskiwana równowaga psychiczna traktowana jest jako wartość dodana, a nie podstawowa. To może wyjaśniać, dlaczego hybrydy jogi oceniane są pod kątem skuteczności w modelowaniu sylwetki.

Fascynacja typową jogą nie jest tak stała, jakby można tego oczekiwać. Dlatego z każdym rokiem przybywa jej współczesnych odmian. Powstają poświęcone im centra fitness, publikacje, a jej ambasadorami stają się promujący wszelkie nowości celebryci. Każda nowa odmiana ma być lepsza od poprzedniej – wspomagać utratę większej ilość kalorii w krótszym czasie, a do tego być ciekawsza i oczywiście – bardziej na czasie.

Najwięcej hybryd jogi powstała w ostatnich kilku latach. Łączą one jogę z innymi rodzajami aktywności – kickboxingiem, capoierą czy tańcem.

Oto przegląd 10 najpopularniejszych w ostatnim czasie odmian.

Poprzednie Zdjęcie 1/11 Następne

Bikram joga

Bikram joga

To ostatnio najpopularniejsza metoda. Ćwiczenia wykonuje się w pomieszczeniu o temperaturze 38 stopni i 50 proc. wilgotności. Nazwa tego stylu pochodzi od imienia twórcy. Metodę stworzył Bikram Choudhury, który trenował z gwiazdami filmowymi. Ważnym elementem tego stylu są ćwiczenia oddechowe, pomagające trenującym wykorzystać ich możliwości, a tym samym – zrelaksować się. Istotna dla tej metody wysoka temperatura ma za zadanie zwiększyć rozciągliwość mięśni.