Top 10: najdroższe rasy kotów

49 Komentarzy
37 Zdjęć
Środa, 27-06-2012

Laicy zapewne pomyślą, że nie ma sensu płacić bajońskich sum za kota, zwłaszcza, że fajnego można wziąć z ulicy czy schroniska i to całkiem za darmo. Tymczasem z rasami kotów jest identycznie jak z rasami psów (o tych najdroższych pisaliśmy tutaj) – między sobą znacznie różnią się wyglądem i charakterem, a o cenie w dużej mierze decyduje pochodzenie, czystość krwi i częstotliwość występowania. Jeżeli jesteście ciekawi, które zajmują czołowe miejsca w rankingu cenowym – oto one!

Ashera (Cena na świecie: 15 000 –100 000 $)
Mini spełnienie marzeń o posiadaniu lamparta w domu. Ten kot to hybryda afrykańskiego serwala, azjatyckiego lamparta i kota domowego. Zwierzę jest dość duże, stojąc na tylnych łapach mierzyć może nawet 120 cm, a jego charakter jest dość dziki. Rasa jest szalenie rzadka, więc uwaga na „podróbki”.
http://www.lifestylepets.com/Savannah (Cena na świecie: 1 500 –50 000 $)
W żyłach tego cętkowanego futrzaka płynie krew serwala i kota domowego. To także jeden z niewielu kotów, które lubią wodę i od niej nie stroni. Jest przyjacielski, lubi się bawić, a jego lojalność porównywana jest do psiej.
http://www.a1savannahs.com/Kot bengalski (Cena na świecie: 1 000 – 25 000 $)
Rasa powstała z dość skomplikowanej krzyżówki kota domowego z azjatyckim lampartem. Dopiero w 3 pokoleniu rasa nabiera delikatności domowego kota, ale aż po 4 pokoleniach taki kot może być trzymany w domu. Bengale są bardzo zwinne, ale z trudem przychodzi im adoptowanie się do zmian, również budowanie więzi z człowiekiem trwa bardzo długo.
http://www.kotbengalski.pl/Maine Coon (Cena na świecie: 2 000 – 6 000 $)
To najstarsza naturalna rasa, a legenda głosi, że powstała w wyniku krzyżówki kota domowego z szopem. Koty tej rasy są bardzo społeczne, mocno przywiązują się do człowieka. Ich waga osiąga często ponad 10 kg, a długość – powyżej 1 metra.
http://www.mcbfa.org/Kot Perski (Cena na świecie: 500 – 5 500 $)
Przez wiele lat persy były jedynymi kotami rasowymi spotykanymi w Polsce, stąd może są trochę u nas niedoceniane, na świecie s popularne, ale bardzo lubiane i cenione. Przez długie lata krzyżówek powstało aż 150 odmian barwnych. Przedstawiciele tej rasy należą do spokojnych i często niezbyt utalentowanych łowiecko.
http://www.persianbc.org/Sfinx i Peterbald (Cena na świecie: 1 200 – 5 000 $)
Dwie podobne i równie wyrafinowane rasy, obydwie bezwłose i wymagające szczególnego traktowania. Peterbald ma geny kotów syjamskich, jest smuklejszy, Sfinks jest z kolei bardziej pomarszczony. Mają umiarkowany temperament i bardzo przywiązują się do ludzi. Szybko marzną, więc chętnie śpią na człowieku i… pod kołdra właściciela.
http://apriorinaked.com/
http://www.peterbald.lt/Manx (Cena na świecie: do 4 000 $)
Rasa powstała na skutek naturalnej mutacji, której efektem jest występowanie szczątkowego lub całkowity brak ogona. Szczególnie rzadkie są osobniki o białym umaszczeniu – to one osiągają najwyższe ceny. Manxy są spokojne, ale można je nauczyć reagowania na komendy, a do tego lubią jazdę samochodem.
http://www.antelopemanx.com/Rosyjski niebieski (Cena na świecie: 400 – 3 000 $)
Mówi się, że to kot z uśmiechem ja Mona Lisa. Ma grube, srebrno-niebieskie futro, jest bardzo towarzyski i mocno przeżywa nieobecność właściciela. Lubi się przytulać i pomagać we wszystkich domowych czynnościach. Szybko uczy się prostych sztuczek i porozumiewania z domownikami.
http://www.minora.pl/Szkocki Fold, szkocki zwisłouchy (Cena na świecie: 200 – 3 000 $)
Nazwa rasy mówi sama za siebie. „Złamane” uszy idą w parze z niezwykle kochającym i towarzyskim usposobieniem. Nie jest zbyt skoczny, ale uwielbia polować. Jest odporny na większość kocich chorób. Występuje w odmianie krótko- i długowłosej.
http://www.tasdj.pl/Brytyjski krótkowłosy (Cena na świecie: 500 – $1 500)
Jedna z najbardziej popularnych ras w domach (już nie tylko Brytyjczyków) i na wystawach. Mają zrównoważony charakter i są ciche, lubią spokój, a za właścicielem potrafią chodzić cały dzień i oczekując poświęcenia uwagi.
http://www.anahatacats.com/

AG

 • Śr., 27-06-2012 Mój Pseudonim
  Mój kot jest dachowcem a ma cechy wiekszości z tych co są powyżej....śpi ze mna,reaguje na komendy,jest spokojny,łazi za mną cały dzień oraz lubi "polować" na mojego psa (maltańczyka) jest cały biały :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-06-2012 ancia
  ja tez mam dwa kotki i dwa pieski po przejsciach!!!ostatni kotek znaleziony z odmrozonymi lapkami na -10stopniowym mrozie,byl jeszcze kociakiem!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-06-2012 Gość
  Marta (Śr., 27-06-2012) napisał:

  Niektóre opisy tu to jednak sa błędne. A ceny przesadą, no chyba, że nie tu w Polsce... To po pierwsze. A po drugie to Maine Co0on nie jest naturalną rasą z tego co wiem, jest ni/ą Norweski Leśny. Co do Rusków to koty nieufne a nie lubiące się przytulać...


  Maine coon to naturalna rasa a ceny - jak wół napisane, że na świecie!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-06-2012 Gość
  rag (Śr., 27-06-2012) napisał:

  Artykuł baaardzo słaby, a ceny wpisywane dość losowo.

  Od podanych tutaj popularnych ras, typu: maine coon, pers, sfinx, rosyjski niebieski, czy brytyjczyk - droższe są koty rasy ragdoll, których w zestawieniu brakuje. Fantastyczne koty, kochające człowieka, aportujące - nietóre uwielbiają wodę:)


  Ragdolle to w Stanach podwórkowce, a w PL nikt nie potrafi tego wymówić, więc kotów mało :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-06-2012 rag
  Gość (Śr., 27-06-2012) napisał:

  rag (Śr., 27-06-2012) napisał:

  Artykuł baaardzo słaby, a ceny wpisywane dość losowo.


  Od podanych tutaj popularnych ras, typu: maine coon, pers, sfinx, rosyjski niebieski, czy brytyjczyk - droższe są koty rasy ragdoll, których w zestawieniu brakuje. Fantastyczne koty, kochające człowieka, aportujące - nietóre uwielbiają wodę:)  Ragdolle to w Stanach podwórkowce, a w PL nikt nie potrafi tego wymówić, więc kotów mało :)  Tak, oczywiście, a Ziemia jest płaska i basta:)

  PS: czyta się tak jak się pisze, ot i trudność:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-06-2012 Gość
  Various Manx!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-06-2012 Gość
  chomiki lepsze:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-06-2012 asa
  wole kota ze schroniska
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-06-2012 kociara
  w dolarach...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-06-2012 Gość
  Gość (Śr., 27-06-2012) napisał:

  piękne ale nigdy nie zapłaciłabym za zwierzę...wolę iść do schroniska albo przygarnąć kota z ulicy,co z resztą już zrobiłam :)

  Piękne jest Twoje nastawienie do zwierząt. BRAWO!!!
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5