To lubią gwiazdy: Swedish Hasbeens

5 Komentarzy
43 Zdjęcia
Poniedziałek, 19-03-2012

Są wytwarzane ręcznie, zgodnie z ekologicznymi normami i wykorzystaniem naturalnych materiałów. Mimo że sezon kiedy chodaki były hitem już za nami, projekty od Sweedish Hasbeens mają swoje grono wiernych miłośniczek, do których zaliczają się hollywodzkie gwiazdy. Marka znana jest nie tylko z oryginalnych projektów obuwia oraz nietuzinkowych zestawień elementów, ale także z oryginalnych kampanii reklamowych.

Swedish Hasbeens założyły w 2007 roku dwie przyjaciółki z dzieciństwa: Cillia Wingard Neuman i Emy Blixt. Rok wcześniej znalazły 300 par chodaków z lat 70. w pobliskiej fabryce i przywiozły do Sztokholmu. Postanowiły, że zorganizują wielki 'come back' tych butów w nowej formie. Drewniany obcas połączony ze skórzanym wierzchem, odważnymi kolorami i dodatkami okazał się strzałem w dziesiątkę. Już po dwóch latach działalności firma była jedną z najszybciej rozwijających się marek modowych w Szwecji. 

Sweedish Hasbeens to, oprócz kultowych chodaków, również akcesoria: paski i torebki. W najnowszej kolekcji dominuje styl retro, koturny, pastele, czerwień i granat oraz klasyczna biel.

Buty i akcesoria można kupić na: http://www.swedishhasbeens.com
Ceny: od ok. 100 do 400 Euro

EM

 • Pn., 19-03-2012 iksik
  fajne!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 19-03-2012 Gość
  Swietne te buty i torebka też
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 19-03-2012 Gigi
  niektóre są fantastyczne, ale kilka par jest ohydnych, jednakowoż większość znam ze strychu mojej 100 letniej babci. Nie nadają się do noszenia, ale babcia nie pozwala wyrzucić :)) Kolejny dowód na to, że moda wraca i niewiele oryginałów już można wymyślić
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 20-03-2012 Gość
  Ceny zabójecze, ale rzeczy fajne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 31-03-2012 nina
  ta czerwona torba super i buciki wiazane rozowo niebieskie boskie
  Odpowiedz Zgłoś