Tilda Swinton w kampanii Chanel

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 04-03-2013

Karl Lagerfeld ma wyjątkowy dar do wybierania modelek do swoich kampanii. Nie ma takie sesji, która przeszłaby bez echa. 

W styczniu pisaliśmy o zdjęciach promujących wiosenno-letnią kolekcję Chanel i kontrowersyjnym angażu nastolatek. Dziś prezentujemy zapowiedź kampanii z Tildą Swinton, która została twarzą jesiennej linii Chanel Metiers d’Art. Piękna aktorka o bardzo charakterystycznej urodzie promuje kolekcję, którą Lagerfeld zaprezentował w grudniu w pałacu Linlithgow pod Edynburgiem.

Pełna kaledońskich motywów kolekcja powiązana była z inwestycją paryskiego domu mody, który w zeszłym roku kupił szkocką firmę od lat specjalizująca się w produkcji kaszmiru. Lokalizacja pokazu i sama prezentacja miały też być hołdem złożonym Coco Chanel, która ze Szkocją była związana za sprawą kochanka Duke’a de Westminister, z którym w Szkocji spędziła dużo czasu. To z Kaledonii projektantka czerpała mnóstwo inspiracji, tworząc swoje kultowe dzisiaj wełniane kostiumy i sportowe sylwetki. 

Angaż pochodzącej ze Szkocji Tildy Swinton to kolejny ukłon Lagerfelda w stronę Mademoiselle Chanel i gwarancja, że zdjęcia w wykonaniu projektanta będą przebojem nie tylko internetu.

Zobacz również zakazaną reklamę Chanel z Keirą Knightley.

AW

Tilda Swinton w kampanii Chanel

Tilda Swinton - nowa twarz Chanel

  • Tilda Swinton w kampanii Chanel
  • Tilda Swinton w kampanii Chanel
  • Tilda Swinton w kampanii Chanel
  • Tilda Swinton w kampanii Chanel