Talerze Piero Fornasetti

15 Komentarzy
4 Zdjęcia
Piątek, 13-07-2007

Talerze Piero Fornasetti
Twarz tej tajemniczej kobiety kojarzy większość. I trudno się dziwić, sam Piero Fornasetti stworzył ponad 500 interpretacji jej wizerunku. Lina Cavalieri, bo tak nazywała się uwieczniona piękność, była śpiewaczką operową, a dzięki włoskiemu artyście stała się znakiem firmowym jego kolekcji przedmiotów użytkowych.

Dziś proponuję kolekcję talerzy Piero Fornasetti. Czarno – białe obrazy z twarzą śpiewaczki to połączenie realizmu, klasycznej elegancji, humoru i sporej dawki surrealizmu. Kobieta raz sentymentalnie na nas z talerza spogląda, raz rozpada się na kawałki. Czasem oglądamy tylko jej mały fragment dziwacznie zestawiony z resztą. Fornasetti po mistrzowsku manipuluje tymi kawałkami i składa je w intrygującą, powszechnie rozpoznawalną całość.

Serii talerzy jest kilka. Część była limitowana i nie będzie wznawiana. Część powstała dla Rosenthal Studio-Line. Zarówno Rosenthal, jak i pozostałe serie można znaleźć w salonach z porcelaną, w internetowych sklepach i galeriach: Fornasetti (info@fornasetti.com), Utopia Design, Palazzetti (palazzett@aol.com) i Unica Home.

Ceny wahają się od $118 (325 zł) do $143 (390 zł).

Talerze Piero Fornasetti

Talerze Piero Fornasetti

Talerze Piero Fornasetti

AW

 • Sob., 21-07-2007 slonko211
  ciekawe wzory ale ja jedank wole jesc na zwyklych talerzach ;] nie kupilabym tego
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 26-07-2007 darcia
  talerze śliczne,artystyczne,bardziej do podziwiania niż do jedzenia...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 30-07-2007 MichaelC
  W Royal Doulton można znaleźć ciekawsze, aczkolwiek nie tak oryginalne. ;-) I zdecydowanie droższe.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-08-2007 gość
  rzezba wojciecha gryniewicza
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 07-04-2012 domekbabcigieni
  To są raczej talerze ozdobne,nikt nie każe z nich jeść :))) Zresztą człowiek kocha albo nie kocha, i żadna siła na świecie nie ma na to wpływu.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2