Tak mieszkają celebryci: Giorgio Armani

11 Komentarzy
13 Zdjęć
Piątek, 01-06-2012

Trzypiętrowy dom nazwany przez poprzedniego właściciela Domem Niedźwiedzia Polarnego znajduje się w La Punt. Grube okiennice chronią delikatne okna przed intensywnie padającym światłem. Niskie ale duże pokoje wyłożone są mahoniowym, polerowanym drewnem. Jego ciemny oraz intensywny kolor przełamują obecne we wnętrzach pomarańcze i czerwienie. Giorgio Armani zdecydował się tylko na najbardziej podstawowe meble takie jak sofy, stoły, fotele czy krzesła. Nie chciał, żeby zbyt dużo domowych sprzętów zakłócało harmonię przestrzeni. Meble pochodzą głównie z kolekcji Armani/Casa. Dom nie ma wprawdzie typowo minimalistycznego klimatu, jednak styl wnętrz podąża bardziej w kierunku prostoty i ascezy, niż chaotycznego eklektyzmu.

Na parterze znajdują się kuchnia, salon (zaadaptowany ze stodoły), jadalnia. Korytarz i schody inspirowane japońskim designem prowadzą na piętro z sześcioma sypialniami, łazienkami oraz pokojem spa.

Źródło zdjęć: architecturaldigest.com

EM

  • Niedz., 06-01-2013 Jacuś
    Wnętrze bardzo spokojne :)
    Mam 23 lata ale podoba mi się taki styl, na samych zdjęciach widać idealną harmonię tego domu - coś pięknego :)
    Podoba mi się pomysł z tymi grubymi okiennicami które chronią przed intensywnym światłem :) Nie lubię gdy w domu jest bardzo jasno...domowe zacisze powinno nas uspokajać, wprowadzić w harmonię dlatego dobrze gdy jest nieco mniejszy ton światła niż na dworze :)
    Odpowiedz Zgłoś
1 2