Tak mieszkają celebryci: dom Harrisona Forda

10 Komentarzy
21 Zdjęć
Piątek, 20-04-2012

Amerykańska gwiazda mieszka w kalifornijskim Brentwood od 1983 roku. Na początku ze swoją pierwszą żoną  Melissą Mathison, a od pewnego czasu z obecną partnerką, aktorką Calistą Flockhart. Kiedy Ford kupił tą pięknie położoną posiadłość kosztowała ona zaledwie 1 mln dolarów. Zaledwie, bo teraz jej cena wzrosła prawie ośmiokrotnie.

Tradycyjny dom w stylu kolonialnym został wybudowany na początku lat 50. Zaprojektował go architekt Gerard Colcord. W willi znajdują się 4 sypialnie, natomiast w domku dla gości 3. Na terenie posiadłości jest basen i ogród.

Dom, z zewnątrz przypominający trochę wiejską posiadłość z sielskich opowieści, urządzono w bardzo wyważonym stylu. Kolorem przewodnim jest wszechobecna biel, gdzieniegdzie przełamywana przez barwne akcenty, np. tkaniny, poduszki, dywany, narzuty. Z racji swojego zamiłowania i fachu - aktor na początku swoje kariery zajmował się też stolarstwem - pomieszczenia wyposażono m.in. w drewniane meble, polerowane podłogi oraz stropy. Domowe sprzęty mają raczej klasyczne kształty, daleko im do wyszukanych form  czy eklektycznych zestawień. Tu rządzi tradycja i klasyka.

Posiadłość jest aktualnie wystawiona na sprzedaż. Jej szacunkowy koszt to 8,285 mln dolarów. Ford chce sprzedać dom i przenieść się do innej rezydencji w Canyon Mandeville niedaleko Los Angeles, kupionej w ubiegłym roku za nieco ponad 12 mln dolarów.

EM

 • Pt., 20-04-2012 butterfly
  dom i otoczenie zieleni piękne :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-04-2012 yuka
  raczej skromnie mieszkal, nasi celebryci maja bardziej bogate wnetrza., chociaz nazwiska skromniejsze
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-04-2012 Gość
  Bardzo gustownie i bez rozmachu... widać, że ma klasę.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-04-2012 Gość
  ale brzydki ten dom- widok jedynie ładny
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-04-2012 Gość
  Dziadkowa chatka dziadka Harrisona :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-04-2012 Gość
  Ford nie jest celebrytą, tylko świetnym aktorem. A dom ładny, bez zadęcia z klasą
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-04-2012 Gość
  To jest fenomenalne: sekcja "Co noszą gwiazdy" jest pełna osób, które nawet obok gwiazd nie stały, polskich pseudo celebrytów, którzy znani są tylko z "bywania". Z kolei w "Jak mieszkają celebryci" pokazywane są domy prawdziwych Gwiazd, których nazwiska budzą uznanie na całym świecie. Chyba nazwy Wam się pomyliły. Czyż nie powinno być odwrotnie? "Co noszą celebryci" i "Jak mieszkają gwiazdy"?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-04-2012 Gość
  Chociaż tę sekcję "modową" też powinniście rozgraniczyć. W "Co noszą gwiazdy: jak najbardziej pasuje Angelina Jolie, J.LO, ale Katarzyna Cichopek wśród nich to trochę spory kontrast, naprawdę. Dodajcie jeszcze Katarzynę W., to już też przecież celebrytka pełną gębą.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 28-04-2012 Gość
  IM STARSZY ,TYM BARDZIEJ PRZYSTOJNY ,UWIELBIAM GO ,A MIESZKANKO SUPER!!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 09-07-2012 Gość
  Polecam najtańsze ogrzewanie domu http://www.infrapanel.pl
  Odpowiedz Zgłoś