Tak mieszkają celebryci: Diane von Furstenberg

7 Komentarzy
18 Zdjęć
Sobota, 21-07-2012

Z lotu ptaka wygląda jak domek na drzewie połączony z łąką. Diane von Furstenberg udało się stworzyć przestrzeń multifunkcjonalną, w której pracuje i mieszka. Jej nowojorski apartament ze stali i szkła to loft na Manhattanie, znajdujący się w części dzielnicy owianej złą sławą. Znajomi odradzali projektantce miejsce kojarzone z drag quenns czy zakładami mięsnymi. Belgijska projektantka uparła się jednak i postanowiła zaangażować architektów do aranżacji wnętrz.

Całość zajmuje 35 tys. m2 i jest rozlokowana na 6-ciu piętrach. Taką powierzchnię osiągnięto  dzięki połączeniu dwóch budynków. Z jednego do drugiego dostać się można po betonowych schodach.  Mieszczą się tu: pracownia, studio, sklep firmowy oraz penthouse z tarasem (zajmując razem 900 m2). 

W mieszkaniu Furstenberg aż iskrzy od intensywnych kolorów, wzorów, faktur. Książki, obrazy i fotografie spotkać można na każdym kroku. Na ścianach namalowano słowa, które mają inspirować do działania: radość, mądrość, zmiany. Z bardziej oryginalnych mebli czy dodatków warto zwrócić uwagę na sofę w kształcie ust, stół Ruhlmanna z nogami w formie korzeni drzewa, portret projektantki autorstwa chińskiego artysty Zhang Huana, dziwaczne krzesła z motywami zwierzęcymi.

Źródło zdjęć: architecturaldigest.com

EM

 • Sob., 21-07-2012 Gość
  troche przeładowane
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-07-2012 Gość
  Ta czesc miasta dawno sie zmienila, dawno nie ma tu slynnych zakladow miesnych a od kilku lat w najblizszej okolicy DVF znajduja sie luksusowe butiki w sasiedztwie tanszych ciekawych sklepow- a wszytsko w spokojniejszej czesci Manhattanu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-07-2012 Bella
  Piękna trawa na dachu domu -super i ten leżaczek !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 22-07-2012 Gość
  Boskie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 22-07-2012 Gość
  Cos okropnego , tragicznie paskudne mieszkanie !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Gość
  Trawa na dachu, pokój z sofą-ustami i hol? (przedostatnie zdjęcie) są ciekawe, reszta jednak faktycznie "przeladowana"...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-08-2012 Gość
  wnętrze wygląda jak nie realne...zupełnie jak malowane
  Odpowiedz Zgłoś