Świąteczne trendy 2012

3 Komentarze
30 Zdjęć
Piątek, 14-12-2012

Tradycyjne, wydawałoby się, święta podporządkowane są określonym trendom. W tym roku nastawiamy się na ekologię i twórczą inwencję. Oryginalność, prostota i naturalność króluje w świątecznych dekoracjach. Nie zapominajmy, że w przygotowaniach do świat chodzi przede wszystkim o świetną zabawę i wymianę prezentów z bliskimi, bo to przecież czas obdarowywania.

Nie liczy się ilość, ale jakość!

Jeśli będziemy trzymać się tej zasady, nie grozi nam dekoracyjna wpadka. Żywą choinkę najlepiej udekorować prostymi ozdobami z naturalnych materiałów. Stół także będzie przyciągał uwagę jeżeli obok zastawy położymy drobiazgi z aromatycznych owoców lub gałęzie świerku.

Robimy świąteczne dekoracje

W tym świątecznym sezonie liczy się kreatywność. Plastikowe bombki i łańcuchy zastępujemy własnoręcznie zrobionymi ozdobami. Papier, filc, klej i ekologiczne dodatki to podstawa! Proste i niewymagające większych umiejętności plastycznych dekoracje to świetny pomysł na zaangażowanie całej rodziny w dobrą zabawę.

Wymień się prezentem

Coraz mniej rzeczy jest nas w stanie zaskoczyć, szczególnie w kwestii prezentów. By jednak odczuć klimat świąt i wyjątkowości tego czasu warto wraz z przyjaciółmi wymienić się prezentami przygotowanymi przez nas osobiście. Możemy podzielić się własnoręcznie przygotowanymi ciasteczkami lub wyjątkowymi mieszankami kawy czy herbaty w świątecznej oprawie.

Eko styl

Moda na ekologię trwa i ma się całkiem dobrze. Wkroczyła także do świątecznych trendów. Jak przekonują dekoratorzy wnętrz warto zastanowić się przy zakupie dekoracji, z czego są zrobione i czy potrzebujemy kolejnych „jednorazowych” kilometrów choinkowych lampek. Spróbujmy stworzyć ciekawe dekoracje z gazet, filcu czy innych materiałów, które znajdziemy w domu. I najważniejsze - starajmy się kupować choinki w doniczkach, aby można je było wysadzić do ogródka po świątecznym sezonie. Uratujemy przy okazji kilka drzew i będziemy bardziej eko!

Neonowa choinka

Obok tradycyjnej zieleni i czerwieni w tym roku choinki i dekoracje zaskakują neonowymi barwami. Oryginalny i nietuzinkowy styl ujmuje nowoczesnym charakterem, który kojarzy się z ascetycznymi wnętrzami. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzać z jaskrawymi elementami i połączyć nowoczesność z odrobiną tradycji. 

MB

 • Pt., 14-12-2012 Cider
  To są dożynki czy rocznica śmierci Stalina?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-12-2012 gosc
  Te polskie trendy niezbyt ciekawe !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 17-12-2012 dexter
  Ostatnio w sklepie kiedy moja partnerka oglądała takie rzeczy prawie na zawał zszedłem.. ile one kosztują... masakra
  Odpowiedz Zgłoś