Stylowa Olimpiada: projektanci ubierają olimpijczyków

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Czwartek, 19-04-2012

Wielka moda spotyka się z wielkim sportem. Domy mody Ralph Lauren, Prada, Giorgio Armani i Stella McCartney ubierają tegorocznych olimpijczyków.

Amerykanie na ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk wystąpią w ubraniach Ralph Lauren. Projektant jest już niemal weteranem w tego typu zleceniach. Marka na ma swoim koncie kolekcję dla olimpijczyków z Pekinu (2008 rok) i Voncouver (2010 rok). Ralph Lauren do tematu podszedł szerzej i obok ubrań i dodatków dla najlepszych sportowców Ameryki, przygotował również coś z myślą o wielbicielkach marki i sportu. Męska, damska i dziecięca kolekcja z motywami olimpijskimi pojawi się w sprzedaży w maju. 

Brytyjczyków ubrała Stella McCartney, która nad sportowymi uniformami pracowała ponad dwa lata. Głównym motywem ubrań jest brytyjska flaga. Kolekcja ponad 600 różnych elementów powstała we współpracy z marką adidas. Dzieło McCartney zaprezentuje 900 brytyjskich sportowców 46 dyscyplin, którzy wezmą udział w tegorocznej olimpiadzie i paraolimpiadzie.

Za ubrania włoskich żeglarzy odpowiedzialna jest Prada. Włoski dom mody od lat związany jest z żeglarstwem i chętnie wspiera morskie zmagania. Prada ubierze nie tylko załogę, ale również członków ekipy technicznej. Za ubranie pozostałych olimpijczyków reprezentujących Italię odpowiada Giorgio Armani.

Zapowiadają się wyjątkowo stylowe Igrzyska.

AW