Statystyki wróżą koniec recesji?

4 Komentarze
1 Zdjęcie
Piątek, 14-05-2010

Statystyki wróżą koniec recesji?

Amerykańskie Centrum Badania Dostatku (American Affluence Research Center) określa postawy i zachowania ludzkie i dochodzi do wniosków, że mimo kryzysu bogaci ludzie nadal kupują luksusowe i bardzo drogie rzeczy. Najnowszy, niezależny raport badań został opublikowany 15 kwietnia.

Centrum publikuje dwa bezpośrednie badania mailowe w roku wiosną i jesienią. Ci, którzy zdecydowali się odpowiedzieć, odpowiadają na pytania na losowo wybrane tematy, które mają być reprezentatywne dla ściśle określonych populacji zamożnych rodzin, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Zarząd Rezerwy Federalnej. Otrzymano ponad 690 odpowiedzi, a wyniki badań zostały oparte na opinii 525 mężczyzn i kobiet, którzy spełniali minimalne wymagania netto zgodne ze stosowanymi przez Zarząd Rezerwy Federalnej wymaganiami w celu określenia zamożności amerykańskich rodzin.

Czy kupisz więcej komputerów, urządzeń kina domowego, wyposażenia wnętrz, ekskluzywnych restauracji, zajęć rekreacyjnych, krajowych i międzynarodowych podróży w wakacje? Badanie mówi: TAK!

Jednym z kolejnych obszarów badawczych są respondenci planujący zakup jednego z ośmiu głównych grup towarów luksusowych w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Zapytani planują zakup samochodów, wycieczek, przemeblowanie domu, a nawet kupno drugiego domu. Biorąc pod uwagę 11,2 miliona gospodarstw domowych w USA, które obejmują 10% najbogatszych, można szacować, że ten segment rynku stanowi potencjalny rynek zbytu dla ok. 2 milionów samochodów, 1.8 miliona projektów przebudowy domów; 1.7miliona wycieczek,  482 tysięcy domów i 336 tysięcy wakacyjnych rezydencji... w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Po uzyskanych wynikach można zatem zakładać, że rzeczywiście poruszamy się w kierunku przywrócenia równowagi gospodarczej. Czy to koniec recesji? Nie, ale dzięki wynikom ze statystyk wszystko wygląda dużo lepiej niż 6 czy 12 miesięcy temu.

Fot. RGBstock / Ortonesque

ML

 • Pt., 14-05-2010 gość
  LUDZIE NIKT NIEBIERZE POD UWAGE USA MIESZKAMY W EUROPIE A EUROPA STOI BARDZO KRUCHO NA TEN MOMENT TU NIECHODZI O MILIONEROW BO JEST ICH GARSTKA, TYLKO NORMALNYCH LUDZI I O NORMALNE PRACE A Z TYM JEST BARDZO CIEZKO NA TEN MOMENT W EUROPIE SPOJZCIE CO DZIEJE SIE W GRECJI ,POLSCE UK .RECSJIA NADAL JEST W EUROPIE I TO DUZA, I NIEGADAJCIE BZDUR!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 14-05-2010 gość
  Tak garstke bogatych stac w USA a reszta ameryki to dziady gdzie w specjalnych programach musza im domy remontowac ach ta cala ameryka jedno wielkie gowno.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-05-2010 gość
  jasne wystarczy śledzić gielde na wall street maklerzy prawie sie wieszaja. Moja babcia od ponad dwoch lat stracila na gieldzie milion dolarow wiekszosc swoich oszczednosci od 40 lat żal
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 15-05-2010 gość
  pamiętajcie ,że istnieje kłamstwo,wielkie kłamstwo i statystyka!!!
  Odpowiedz Zgłoś