Stars in Dior- gwiazdy w najpiękniejszych kreacjach Diora

1 Komentarz
8 Zdjęć
Niedziela, 15-04-2012

Co mają ze sobą wspólnego Sophia Loren, Marlena Dietrich, Marilyn Monroe, Natalie Portman, Grace Kelly, Charlize Theron, Elizabeth Taylor, Isabelle Adjani, Penelope Cruz i Marion Cotillard? Wszystkie uwielbiały i chętnie nosiły kreacje domu mody Dior.

Dior szykuje wielbicielom marki nie lada atrakcję. Na maj zaplanowano wydanie książki i otwarcie wystawy zatytułowanej „Stars In Dior”. Ekspozycja dedykowana jest gwiazdom, które prezentowały i prezentują najbardziej spektakularne projekty paryskiego domu mody. Wystara otwarta zostanie 12 maja w muzeum Christiana Diora w Normandii, w domu, w którym swoje dzieciństwo spędził jeden z najważniejszych kreatorów mody.

W Normandii zobaczymy zdjęcia gwiazd, które ubrania z metką Dior wybierały na co dzień i na największe uroczystości. Przygotowano przestrzeń dla kostiumów filmowych, kreacji haute couture oraz sylwetki kojarzone z największymi kampaniami firmy.

Wielbiciele Marleny Dietrich powinni koniecznie zarezerwować bilet. Aktorce - wielkiej i zdeklarowanej wielbicielce Diora – poświęcono na wystawie sporo miejsca. Dietrich była do tego stopnia przywiązana do marki, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, że potrafiła odmówić udziału w filmie, jeśli Christian Dior nie mógł przygotowywać w nim dla niej kostiumów. Aktorka była obecna na pierwszym pokazie Dior, który odbył się 12 lutego 1947 roku.
Wystawa potrwa do 23 września. Ekspozycji towarzyszy wydanie albumu pod tym samym tytułem.

http://www.museechristiandior.com

  • Niedz., 15-04-2012 maria
    te modele od Diora to prawdziwe dziela sztuki i tak juz zostanie
    Odpowiedz Zgłoś