SsangYong Korando promocja cenowa i nominacja do Car of The Year 2012

2 Komentarze
6 Zdjęć
Poniedziałek, 21-11-2011

Nie przepadacie za koreańskimi autami SsangYong? Może przekona Was do nich fakt, że w szlachetnym gronie 35 samochodów nominowanych do nagrody Car of The Year 2012 znalazł się także Korando.

Warunkiem dopuszczenia do konkursu jest wprowadzenie do sprzedaży danego modelu w przynajmniej 5 różnych krajach Starego Kontynentu i przekroczenie pułapu sprzedaży 5 tys. egzemplarzy rocznie. Reszta leży w rękach sędziów, którzy oceniają wygląd, komfort, bezpieczeństwo, ekonomię, właściwości jezdne, osiągi, funkcjonalność, ekologię, cenę oraz stosunek jakości do ceny.

Ten całkiem nieźle prezentujący się crossover ma do zaoferowania całkiem sporo, nie tylko sędziom! W Korando zastosowano m.in. takie rozwiązania jak tempomat z funkcją Eco, czy zestaw audio sterowany przyciskami z kierownicy. Pod maską drzemie wysokoprężny silnik e-XDi w technice Common Rail, który z dwóch litrów pojemności uzyskuje potężne 129 kW (175 KM) z sześciobiegową przekładnią manualną lub automatyczną z możliwością zmiany przełożeń przyciskami przy kierownicy. Z kolei z aktywny napęd na cztery koła daje jeszcze więcej przyjemności z jazdy. O bezpieczeństwo dba elektroniczny układ stabilności jazdy z systemem antypoślizgowym, automatyczną blokadą dyferencjału (ABD) oraz z ABS, które utrzymują samochód cały czas w torze jazdy, zapobiegają poślizgowi kół i niwelują nad- i podsterowność.

Cena w promocji: od 83 000 zł. Więcej informacji na stronie internetowej.

AG