Sprzedano najdroższy apartament świata

24 Komentarze
5 Zdjęć
Niedziela, 15-08-2010

Sprzedano najdroższy apartament świata

Brytyjskie media doniosły, że mieszczący się w ekskluzywnym apartamentowcu One Hyde Park w Londynie apartament został sprzedany anonimowemu nabywcy za rekordową sumę 140 milionów funtów (ponad 678 milionów złotych).

Kompleks One Hyde Park, który leży w jednej z najdroższych dzielnic Londynu, Knightsbridge i oddalony jest o kilka kroków od domów towarowych Harrods i Harvey Nichols, to dzieło spółki deweloperskiej Candy & Candy, założonej przez dwóch braci, Christiana i Nicka Candy. Mieszkania w tym zaprojektowanym przez słynnego architekta Lorda Richarda Rogersa kompleksie kosztują przeciętnie 20 milionów funtów. Wielu właścicieli to miliarderzy z krajów arabskich oraz Rosji.

W cenę najdroższego apartamentu świata, poza niezwykle luksusowo wyposażonym, dwupoziomowym apartamentem, mieszczącym się na najwyższym piętrze budynku, wliczono ochronę przez byłych komandosów SAS i kuloodporne okna, instalację wykrywającą trujące gazy i oczyszczającą powietrze, panic room (specjalne, bezpieczne pomieszczenie na wypadek włamania czy ataku) oraz prywatny pasaż, prowadzący bezpośrednio do pięciogwiazdkowego hotelu Mandarin Oriental, w którym niedługo restaurację otworzy słynny szef kuchni Heston Blumenthal.

Źródło: Daily Mail

Sprzedano najdroższy apartament świata

Sprzedano najdroższy apartament świata

Sprzedano najdroższy apartament świata

Sprzedano najdroższy apartament świata

AT

 • Śr., 15-09-2010 TomTom
  dziwne, za apartament z widokiem na ponure, zimne i zamglone miasto tyle kasy. Są seki ciekawszych propozycji, ale jak komuś łatwo przyszła taka kasa, to też i łatwo ją wydał.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 07-05-2011 Alvaroo
  Kupił go ponoć miliarder z Dubaju.
  Niech mu się mieszka dobrze, znając takich ludzi będzie w nim parę razy w roku.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 08-05-2011 gość
  http://blogs.forbes.com/clareoc…
  achemtov z Ukrainy jednak, a nie z Dubaju
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 17-10-2011 Thomas M
  Witam. Jestem jednym z niewielu polaków którzy mieli okazję dołożyć swoje palce do sukcesu tych apartamentowców. Bez względu co niektórzy z was sobie myślą te budynki posiadają jedną z najwyżej notowanych ocen jakości w wykonaniu. My zajmowaliśmy się wykończeniem stolarskim i w grę wchodziły dziesiątki milimetra. Kazdy z nas dotykając czegokolwiek w tych budynkach lub naszych produktów czuł dreszcze emocji. Np za drzwi do szaf wnękowych które również wykonywaliśmy zamawiający płacił 11,800 funtów, a właściwie drzwi jak drzwi trochę lepsze od standardowych :))) To sa najatrakcyjniejsze budynki na świecie!!! pozdrawiam tych którym jakość sprawia radość. tothetom@o2.pl
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3