Spadek sprzedaży w Lamborghini

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Piątek, 02-04-2010

Spadek sprzedaży w Lamborghini

Producent luksusowych samochodów sportowych, marka Lamborghini, odczuwa ostatnio dotkliwie kryzys finansowy.

Mimo ustanowionego rekordu sprzedaży większości samochodów w 2008 roku, zlecenia Lamborghini spadły o 37,7% w 2009 roku. Z drugiej strony, to spowodowało gwałtowny spadek zysków i strat, równy 47,6 milionów dolarów w 2009 roku. Ogólna wydajność przedsiębiorstwa została dotknięta ekonomiczną recesją, która uderzyła w Europę i Stany Zjednoczone, jak również w słabość dolara.

Lamborghini usprawiedliwia swoją mikroekonomię twierdząc, że nieoczekiwany spadek zleceń można przypisać dwóm głównym przyczynom. Pierwsza to fakt, że wielu klientów Lamborghini pracowało w finansach i z uwagi na to nie mieli możliwości kupować luksusowe samochody. Druga to taka, że byłoby nie fair wobec klientów przechwalać się całkiem nowym Lambo, kiedy ich przyjaciele i rodzina przyglądaliby się ze wstrętem i zazdrością.

ML

 • Pt., 02-04-2010 gość
  cudo w Polsce lepiej będą się sprzedawać (zarcik)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 02-04-2010 gość
  Ja uważam, że to może być wina nowego Gallardo, które jest nijakie (ogólnie to chyba to ma być szpan dla czarnych szerokoportkowców). Poprzednik był piękny, wręcz cudowny, a tu zaostrzyli kąty i wyszło co wyszło... . W skrócie jest kiepskie. Kolejną sprawą może być oczekiwanie na następce Murcielago, który ma się ukazać w tym roku.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 03-04-2010 gość
  gość (Piątek, 02-04-2010) napisał:  Ja uważam, że to może być wina nowego Gallardo, które jest nijakie (ogólnie to chyba to ma być szpan dla czarnych szerokoportkowców). Poprzednik był piękny, wręcz cudowny, a tu zaostrzyli kąty i wyszło co wyszło... . W skrócie jest kiepskie. Kolejną sprawą może być oczekiwanie na następce Murcielago, który ma się ukazać w tym roku.


  nijakie to ty bedziesz mial swieta lumpie
  Odpowiedz Zgłoś