Savoir vivre: telefon

5 Komentarzy
6 Zdjęć
Sobota, 21-07-2012

Telefony komórkowe stały się dzisiaj standardem. To niezbędny środek komunikacji, który posiadają  niemal wszyscy. Uzależnienie od kontaktu i dostępu do informacji sprawia jednak, że często podczas oficjalnych spotkań czy wydarzeń o charakterze formalnym, komórka odciąga naszą uwagę od rzeczy ważnych i nie pozwala się skupić. Takie zachowanie może być interpretowane jako zniewaga lub brak szacunku, zainteresowania.

Mimo że maniery traktuje się coraz bardziej pobłażliwe, pewne zasady związane z dobrym wychowaniem wciąż obowiązują i są mile widziane np. podczas kolacji w restauracji albo na proszonym obiedzie. Jeszcze 20 lat temu poprawianie makijażu przez kobietę przy stoliku było niedopuszczalne. Dziś już tak nie gorszy. Podobnie jak telefon. To jednak nie oznacza, że rozmowa przez komórkę jest akceptowana. Połączenie powinno się odbierać tylko jeśli jest to bardzo ważna sprawa lub wiadomość, na którą się czeka. Przed kolacją, nawet w gronie przyjaciół, powinno się o tym uprzedzić gości. Telefon należy ściszyć lub włączyć wibracje, w żadnym wypadku nie należy go  kłaść na stole.

EM

 • Sob., 21-07-2012 rita
  No wreszcie jasno i wprost powiedziane.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-07-2012 jjll
  nie , bo taki cham zamiast odejść to jeszcze wydziera się tak że wszyscy słyszą co gada w...iając innych którzy np.przyszli na romantyczną kolację we dwoje , a tu masz trzeciego
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 21-07-2012 Bella
  A na cmentarzu -coś okropnego !W autobusie też i w pociągu i te popisy aby wszyscy słyszeli
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 22-07-2012 mmmmm
  Mam sąsiadów ktorzy rozmawiaja przez telefon na balkonie rozmowy slucha kilkaset osob (domy zbudowane sa w kwadracie)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 24-07-2012 Gość
  Oprotestujmy glośno gadających.
  Odpowiedz Zgłoś