Radziecka legenda znowu w modzie - motor, którym jeździ Brad Pitt

10 Komentarzy
15 Zdjęć
Środa, 01-02-2012

Kultowy Harley-Davidson zaczyna mieć konkurencję. Kolekcjonerzy i miłośnicy motocykli przesiadają się na rosyjskiego Urala. Jedni z sentymentu, inni wietrzą w modzie interes, jeszcze inni podkreślają solidną produkcję i łatwy serwis (nie ma kłopotu z częściami, a naprawa nie jest wielkim wyzwaniem). Radziecki klasyk coraz lepiej się sprzedaje i za punkt honoru stawia sobie już nie tylko przetrwać, ale i konkurować ze znacznie nowocześniejszymi markami.

Historia Urala zaczęła się w czasie II Wojny Światowej i trwa do dziś. Ural służył armii, był najbardziej pożądanym sprzętem w kołchozie, by w końcu trafić na okładki kolorowych, międzynarodowych pism. Etykietka „Zdiełano w SSSR” znalazła się na liście pożądanych i poszukiwanych. Sprywatyzowany zakład w syberyjskim mieście Irbit rośnie w siłę. Wszystko za sprawą prężnie działającego zarządu i kilku gwiazd, miłośników motoryzacji, które doceniły i zakupiły Urala. Najsłynniejszym właścicielem rosyjskiej maszyny jest Brad Pitt, wielbiciel motocykli, który ma ich pokaźną kolekcję. Zdjęcia aktora, który z synem wybrał się Uralem na zakupy, błyskawicznie obiegły międzynarodowe media. Rodzinnie i stylowo.

Właścicielem Urala jest również Ewan McGregor, który na jednośladach przejechał imponującą liczbę kilometrów. Kosz motocykla McGregora jest ponoć zarezerwowany dla jego psa.

Rok 2011 był dla rosyjskiego producenta wyjątkowo udany. Firma zanotowała 39-procentowy wzrost sprzedaży i planuje równie dobrą przyszłość. Limitowana, jubileuszowa edycja modelu M70 rozeszła się błyskawicznie, a świat coraz bardziej interesuje się motocyklem z gór Ural.

Cena: od 9 999 dolarów, czyli około 32 000 zł

http://www.imz-ural.com/

AW

 • Śr., 01-02-2012 Gość
  Super, no i cena nie taka wysoka
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-02-2012 Gość
  W Polsce można obejrzeć, ktos to u nas ma, wiecie może?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-02-2012 Gość
  Radzieckie to nie strach kupować?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-02-2012 Gość
  Pogratulować rosjanom za to że ich marka przetrwała do dziś. Jednym się podoba innym nie, kwestia gustu, produkują je do dziś i maja powody do zadowolenia. Polakom niestety to się nie udało, pomimo tego ze możliwości były ogromne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 03-02-2012 Gość
  ural zawsze wymiatal.....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 07-02-2012 janusz
  Wszystko byłoby OK, ale ural to w prostej linii dziecko BMW
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 11-02-2012 therion
  jezeli omnie chodzi to ze względu na sam wygląd wole Junaka w dodatku made in Polska
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 27-02-2012 qka
  www.ural-polska.pl
  Strona polskiego dealera.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 09-03-2012 Gość
  To nigdy nie wyszło z mody...


  -----
  Citroen C-zero http://www.citroen.pl/citroen-c…
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-08-2013 Gość
  Dzisiaj rano skończyła mi się kasa na koncie, wszedłem w te darmowe doładowania co tak reklamują, od początku myślałem że to ściema a jednak NIE !! :)
  Dostałem DRUGIE DARMOWE DOŁADOWANIE !.STRONA ---> http://yuarel.com/darmowe2dolad…
  Odpowiedz Zgłoś