"Osobiste planetarium"

6 Komentarzy
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 24-07-2006

Atsronomia zwykle kojarzy się z mało poręcznym teleskopem, stertą map i obliczeniami... Ale firma Celestron ma produkt dla leniwych.

Na rynku amerykańskim, a niebawem także w Europie, dostępne jest "osobiste planetarium" SkyScout. To połączenie teleskopu i najnowszych technologii rozmiarów średniej wielkości aparatu cyfrowego. Gadżet pozwala użytkownikowi w szybki i łatwy sposób dowiedzieć się wielu rzeczy o ciałach niebieskich w zasięgu wzroku.

Urządzenie jest wyposażone w system lokalizacji GPS. Wiedząc, pod którą częścia nieba się znajduje, SkyScout rozpoznaje konstelacje, na które patrzymy. Użytkownik może też wybrać na ciekłokrystalicznym ekranie, co chce zobaczyć, a Sky Scout naprowadzi go na cel.

Ponadto w pamięci urządzenia zapisano różne ciekawostki na temat astronomii, a także informacje dotyczące zdarzeń na niebie, które można zaobserwować danego dnia.

Cena: $400

www.celestron.com/skyscout

Dealer w Polsce:

www.deltaoptical.pl

MW

 • Pn., 24-07-2006 gość
  fajne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 24-07-2006 mutkowski
  ludzie zawsze marzyłem o teleskopie żeby oglądać niebo....a taki kieszonkowy teleskopik to by mi bardzo styknął hehe
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 24-07-2006 gość
  Ciekawy wynalazek, ale działanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Wydaje się, że będzie idealnie widać planety i gwiazdy oraz będą wyświetlane informacje, ale naprowadzanie na gwiazdozbiory oraz widzenie określonych kombinacji, a nie wszystkiego co jest w zasięgu oka na niebie, nie jest korzystne i zapewne niedobrze działa. Dużo lepsze i praktyczniejsze są teleskopy oraz zdobyta wiedza.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 25-07-2006 gość
  jejku, fajny sprzęcik, chciałabym taki dostać na urodziny czy też imieniny :)
  o, to już ufoludki napewno bym sfotografowała :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 27-07-2006 gość
  szczerze mówiąc jesli jestem nad wodą i noce są pogodne to uwielbiam patrzeć na gwieżdziste niebo i lubię obserwować twardowskiego na księżycu
  gracja
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 14-07-2007 gość
  mutkowski (Poniedziałek, 24-07-2006) napisał:  ludzie zawsze marzyłem o teleskopie żeby oglądać niebo....a taki kieszonkowy teleskopik to by mi bardzo styknął hehe  To nie jest teleskopik idioto. To wcale nie powiększa obazu
  Odpowiedz Zgłoś