Przytul i śnij - innowacyjna przytulanka „usypianka” od Disneya

0 Komentarzy
8 Zdjęć
Sobota, 13-10-2012

Problemy z zasypianiem, niemożność zrelaksowania się, nieskuteczne liczenie owiec - brzmi znajomo? Coraz częściej spotykana w społeczeństwie bezsenność skłoniła Ikuo Honma z Showa University do stworzenia lalki z mechanizmem oddychania.

Owocem współpracy japońskiego profesora, eksperta od nauk poznawczych i oddechowych, z firmą Disney jest Hug & Dream Minnie Mouse, czyli Myszka Minnie do przytulenia, która ma być ratunkiem dla osób borykających się z trudnościami w zasypianiu. Nie bez powodu powstała w Japonii. Tam, od czasu potężnego trzęsienia ziemi, bezsenność wśród ludzi jest prawdziwą plagą.

Lalka, wyposażona w realistyczny mechanizm oddychania, podczas przytulania sprawia, że powolny oddech „udziela się”. Spokojniejsze bicie serca i redukcja stresu mają działać podobnie jak głaskanie po włosach. Wraz z odpowiednim tempem oddechu zmniejsza się aktywność ciała migdałowatego, odpowiadającego za emocje. To powoduje stabilizację umysłu i wreszcie - upragniony sen.

Premiera lalki przewidywana jest na 8 listopada. Obecnie, w cenie obniżonej z ok. 210 do 160 zł, można ją rezerwować na stronie japońskiego Amazona 

MM