Przewodnik po męskich zapachach – woda po goleniu, kolońska czy toaletowa?

0 Komentarzy
16 Zdjęć
Czwartek, 10-05-2012

Opisy zapachów perfum często brzmią jak alchemiczne zaklęcia i sprawiają problem przede wszystkim panom. Czym różni się woda po goleniu od wody toaletowej? Ile alkoholu zawierają perfumy, a ile woda perfumowana? To nie lada zagadki dla klientów drogerii. Niejednokrotnie niuanse decydują o tym, czy zapach, którego używamy, będzie nam towarzyszył cały dzień, czy pozwoli poczuć się świeżo tylko przez chwilę. Oto 4 najpopularniejsze kategorie zapachowe dla mężczyzn.

Woda po goleniu
 
Woda po goleniu zawiera od 1% do 3% perfum, resztę stanowi alkohol. To subtelne stężenie  to także najlepszy sposób na odświeżenie skóry i dodanie jej delikatnego zapachu. Nie utrzymuje się zbyt długo, dlatego jest świetnym rozwianiem dla panów, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanego ulubionego zapachu.
Polecamy: L’Homme Aftershave Lotion Yves Saint Laurent, cena: około 174 zł

Woda kolońska
 
Woda kolońska wyczuwalna jest na skórze nieco dłużej niż woda po goleniu. W jej składzie znajdziemy od 2% do 5% perfum i obniżoną ilość alkoholu. Tego typu perfumy najlepiej sprawdzają się w gorącym klimacie. Dzięki lekkiej i świeżej nucie nie obciąża skóry i pozwala czuć się komfortowo przez cały dzień.
Polecamy: Colonia Acqua Di Parma, cena: 393 zł, Guerlain Eau Imperiale, cena: 333 zł

Woda toaletowa
 
To najpopularniejsza kategoria zapachów, z zawartością perfum od 4% do 8%.  Dość dobrze utrzymuje się na skórze i świetnie zastępuje ciężkie perfumy.
Polecamy: Eau Sauvage Christian Dior, cena: 453 zł (200 ml), Bleu de Chanel, cena: 319 zł, Loewe Esencia Loewe, cena: 115 zł

Perfumy
 
To najwyższa kategoria wśród zapachów, rzadkość wśród propozycji dla Panów. Zawierają od 8% do 15 % ekstraktu perfum gwarantuje, że utrzymają się one przez cały dzień, a nawet dłużej. Tę kategorię polecamy panom, którzy lubią mocne nuty i nie odstrasza ich cena za ten luksusowy kosmetyk.
Polecamy: Terre d’Hermes pure perfum

MB