Ponadczasowa moda: torebka Hermes Birkin

19 Komentarzy
8 Zdjęć
Środa, 21-12-2011

Wielkie odkrycia są często dziełem przypadku. Można powiedzieć, że tak samo było z Birkin, kultową torebką marki Hermes, która od prawie 30 lat jest jednym z najbardziej pożądanych kobiecych akcesoriów.

W roku 1981 podczas podróży samolotem do Londynu Jean-Louis Dumas - dyrektor generalny paryskiego domu mody Hermes poznał Jane Birkin, angielską aktorkę i piosenkarkę. Słomiana torba, którą miała ze sobą rozdarła się, więc Birkin poskarżyła się, że do tej pory nie udało jej się znaleźć odpowiedniej skórzanej torby idealnej na co dzień, takiej, w której pomieści wszystkie najważniejsze drobiazgi. Kilka lat później Dumas specjalnie dla aktorki zaprojektował weekendową torbę, której model oparty na projekcie z 1892 roku, pokochała nie tylko Birkin, ale i kobiety na całym świecie. Pakowny, prostokątny kuferek ze złotym zamkiem doczekał się niezliczonej ilości wersji. Stąd też jego cena w zależności od modelu waha się między 29 a nawet 495 tysięcy złotych. Wytwarzane ręcznie torby mają charakterystyczne tylko dla domu mody Hermes szwy. Każda jest tworzona z wielką pieczołowitością z najlepszych materiałów, które przygotowywane są przez najznakomitszych  francuskich rzemieślników. Na stworzenie jednej torebki przeznacza się średnio 48 godzin. Ta torebka to nie tylko klasyczny i szykowny dodatek, ale prawdziwe dzieło sztuki, które z czasem nabiera jeszcze większej wartości.

Zdjęcia gwiazd: Forum

MB

 • Śr., 21-12-2011 Hannna
  Sama nie noszę torebek, ale chciałabym kiedyś zarabiać tyle, żeby sprawić jedną mojej mamie...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-12-2011 Gość
  Bardzo chciałabym mieć taką torebkę ale bardzo droga
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-12-2011 Gość
  Gość (Śr., 21-12-2011) napisał:

  Hannna (Śr., 21-12-2011) napisał:

  Sama nie noszę torebek, ale chciałabym kiedyś zarabiać tyle, żeby sprawić jedną mojej mamie...  Dziwna jesteś - kup podobną.

  ja też chciałabym mieć taką torebkę -- tzw.podobna to nie to !!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-12-2011 Ewelina
  Co w tej torebce jest takiego nadzwyczajnego? Mam wrażenie, że większość kobiet jest zafascynowana bardziej jej ceną, tzn. nosząc tą torebkę można bez słów dać innym znać "stać mnie na to".
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-12-2011 Ewelina
  Widziałam oryginalną Birkin z bliska i muszę powiedzieć, że jakość wykonania jest standardowa jak na dobrą torebkę, natomiast skóra, hm... Mam w swojej szafie kilka włoskich torebek za ok. 1500zł każda z nieporównywalnie lepszą skórą. Nie rozumiem co w Hermesie może kosztować tysiące dolarów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-12-2011 Romania
  Ewelina (Śr., 21-12-2011) napisał:

  . Mam w swojej szafie kilka włoskich torebek za ok. 1500zł każda z nieporównywalnie lepszą skórą. Nie rozumiem co w Hermesie może kosztować tysiące dolarów.

  jeśli chodzi o przechwałki to mnie nie przebijesz... mam w garażu 2 nowiuskie auta od rodziców po 200 i 75 tyś PLN i nie mam prawa jazdy :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-12-2011 Gość
  W reserved taka jest :D tylko z ekoc skóry :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-12-2011 Gość
  najgorsze jest to ze jak nawet uzbierasz na taka torebke, to i tak nie da sie jej tak poprostu kupic. weszlam do sklepu hermes w los angeles, zapytac czy wogole maja, zeby zobaczyc. sprzedawczyni powiedziala ze maja moze jedna na pare miesiecy i znika z polki w 10min. jesli nie jestes slawa albo nie jestes ich stalym klientem to zapomnij o kupnie w sklepie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-12-2011 Gość
  Prosty, codzienny styl warto wzmocnić oryginalnymi akcesoriami.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 21-12-2011 Hermes
  W KaDeWe w Berlinie jest stoiska Hermesa. Torebkę zamawia sięi czeka ok 1-1,5 roku. Cena od 2500 euro do XX. Skórę też się wybiera, więc nie ma co pisać czy jest taka czy inna. To sprawa upodobania. Tylko oryginalna Birkin na wartość. tzw. podobne to jak Trabant podobny do Mercedesa. Też samochód...
  Odpowiedz Zgłoś
1 2