Pomysł na długi weekend: minimalistyczne Porto

3 Komentarze
19 Zdjęć
Czwartek, 26-04-2012

Casa do Conto to ambitnie zaprojektowana przestrzeń, w której momentami futurystyczny design spotyka się literackimi motywami spojonymi z architekturą najwyższej klasy. Hotel znajduje się w dzielnicy Cedofeita w centrum Porto. Mieszczańska kamienica z XIX-wiecznym rodowodem cudem ocalała przed całkowitym zniszczeniem. Przed otwarciem w 2009 roku w budynku wybuchł pożar, który jednak udało się w porę opanować.

Odrestaurowany hotel jest na wskroś nowoczesny, dzięki surowemu, minimalistycznie urządzonemu wnętrzu. Betonowe i metalowe elementy kojarzące się z modernistyczną nutą kontrastują z zabytkowymi meblami. Na ścianach oraz sufitach umieszczono formie rzeźb lub płaskorzeźb opowieści o historii Porto, także tej architektonicznej. Każdy pokój jest inny, ale wszystkie razem tworzą jedną, spójną historię. Szarości i biel dają poczucie wolności i przestrzeni. Dopełnieniem monochromatycznych zestawień są czarne, beżowe, a miejscami złote akcenty.

Przykładowe ceny pobytu: w terminie od 1-3 maja za pokój dla dwóch osób trzeba zapłacić od 130 Euro.

http://www.casadoconto.com

EM

 • Czw., 26-04-2012 koko
  az sie wierzyc nie chce ,tak daleko ,a tak blisko , ale nie pojade.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 26-04-2012 Gość
  jakbym chcial spedzicdlugi weekend w takim miejscu to po prostu wstawilbym lozko do ktoregos bloku ktory wlasnie sie buduje :) i to za flaszke dziennie ktora po prostu wreczylbym pilnujacemy pustostanu portierowi :P
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 26-04-2012 Ość
  w Porto jest masa hoteli, wybraliśmy ***Sao Jose, bo świetnie skomunikowany z lotniskiem
  Odpowiedz Zgłoś