Polski Disneyland - Adventure World Warsaw

15 Komentarzy
8 Zdjęć
Środa, 17-10-2012

Koniec spekulacji - budowa Adventure World Warsaw Parks & Resort rozpoczęta.  12 października 2012 roku pomiędzy firmami Las Palm sp z o.o. oraz Imtech Polska został podpisany oficjalny Protokół Przekazania Placu Budowy Adventure World Warsaw Parks & Resort. Tym samym w Grodzisku Mazowieckim (30 kilometrów od Warszawy i 90 km od Łodzi) powstanie Adventure World Warsaw – największy park rozrywki w Europie Środkowo-Wschodniej.

Holenderski inwestor Peter Mulder i kierowana przez niego spółka Las Palm, zapewniają, że stoją za nimi największe banki świata. Projekt wart 750 mln euro, już teraz zwany polskim Disneylandem, ma zostać ukończony w 2015 roku.

Jak obiecują inwestorzy, kompleks zaoferuje gościom  przeżycia i rozrywkę na najwyższym światowym poziomie, łącząc w sobie ponad 50 różnego rodzaju atrakcji w parku tematycznym, w tym 24 przejażdżki i rollercoastery, największy w Polsce park wodny oraz emocjonującą strefę rozrywkową z kinami, restauracjami, sklepami, butikami, kawiarniami, pubami i klubami. Na terenie kompleksu znajdą się także dwa imponujące hotele tematyczne z ponad 800 pokojami, restauracjami i powierzchniami konferencyjnymi.

Goście wejdą na teren parku poprzez pasaż prowadzący pod budynkiem Hotelu Grand. Pierwszym miejscem, jakie napotkają, będzie Przystań Przygód –  z założenia tętniący życiem rynek pełen sklepów, restauracji i innych atrakcji.

Sam park tematyczny składać się będzie z pięciu różnych krain. W każdej krainie, w klimacie mitów i legend  różnorodność atrakcji na najwyższym światowym poziomie, w tym imponujące rollercoastery, także te znajdujące się wewnątrz budynków, atrakcje wodne, takie jak zjeżdżalnie i baseny ze sztucznymi falami, interaktywne fontanny, przejażdżki łodzią czy karuzele.

Przechodząc przez Przystań Przygód, goście znajdą się w  pierwszej kraine – Zaginionym Królestwie, gdzie między innymi odbywać się będą interaktywne show wykorzystujące technologię 5D, a także spektakularne pokazy kaskaderskie. Dalej odwiedzający udają się do Baśniowej Polski – miejsca, gdzie pośród tradycyjnej architektury przypominającej warszawską starówkę postacie znane z polskich legend i baśni wprowadzą gości w piękno polskiego folkloru.

Następna kraina tematyczna, Laguna Magicznych Stworzeń, będzie "najmłodszą duchem" ze wszystkich części parku. Zamieszkiwać ją będą wesołe, mityczne postacie uwielbiające żarty i psikusy, wciągające gości do wspólnej zabawy. Następnie goście odwiedzą Krainę Legend osadzoną w klimacie starożytnych cywilizacji Majów i Egipcjan, gdzie będzie można skorzystać z emocjonujących rollercoasterów i innych atrakcji. Motywem przewodnim ostatniej krainy zwanej Wyspą Zamkową  będą rycerze, wiedźmy i smoki,  a po atrakcjach w klimacie średniowiecza gości oprowadzać będą między innymi król Artur i czarodziej Merlin.

Więcej TU

AWP

 • Niedz., 21-10-2012 Gość
  i skoncza tak samo jak ze stadionem narodowym...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-11-2012 ali
  rewelacja! jestem dumny z tego projektu! :) wreszcie nie bedziemy w ogonie. choć niestety wielu Polaków tego nie docenia... ale jak powstanie będzie dumą wszystkich polaków!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 09-12-2012 ZIut
  Witać mentalność polaków (na co to komu itp..) Cieszcie sie ze chcą coś u nas dobreg obudować za swoją kase nie polską. My na tym nie stracimy ani grosza tylk ozyskamy turystów itp itd/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 04-02-2013 tomek
  Gość (Śr., 17-10-2012) napisał:

  Po co to komu .


  tylko nudny czlowiek tak moze powiedziec
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 02-09-2013 jerry
  park wodny i tematyczny całoroczny zasilany geotermią i fotowoltaiką powstanie na terenie prądocina 100 ha przekwalifikowane pod sport rekracje i oze
  Odpowiedz Zgłoś
1 2