Pole dance dla dziewczynek. Dobry pomysł?

15 Komentarzy
4 Zdjęcia
Poniedziałek, 09-09-2013

Taniec na rurze to forma fitnessu, która przyjęła się, co nikogo nie powinno dziwić, głównie wśród kobiet. O jego zaletach i wpływie na panie pisaliśmy TUTAJ. - Jest to forma bardzo wymagająca siły i rzeźbiąca ciało - mówiła nam Natalia M. Wojciechowska, prezes Stowarzyszenia Pole Dance Sport Polska.

Pole dance, jak czytamy na łamach "Daily Mail", na tyle spodobało się kobietom, że na treningi zabierają ze sobą również swoje córki. I tak wśród kilkuletnich dziewczynek i nastolatek poza aerobikiem modny stał się także taniec na rurze. W wybranych szkołach organizujących takie zajęcia spotkać można nawet grupy dla czterolatek. Czym ich rodziców urzekło pole dance?

Korzyści zdrowotne, możliwość nabrania pewności siebie i oczywiście zapobieganie otyłości - to kilka zalet, na które wskazują matki popierające lekcje tańca na rurze dla małych dziewczynek. W przeciwieństwie do baletu jest w nim więcej zabawy, ale też sprawia, że niektórzy - jak choćby koledzy ze szkoły - udział w takich zajęciach nadinterpretują.

Jak twierdzi w rozmowie z "Daily Mail" psycholog Emma Kenny, dzieci wchodzą w ten sposób w dorosłość wcześniej niż jest to konieczne. Dziewczynki, mowa oczywiście o tych 4-letnich czy 7-letnich, zaczynają uczyć się tańca na rurze przed wkroczeniem w okres dojrzewania. To, co jedni nazywają wadą, inni widzą jako zaletę. Kilkuletnie kursantki nie widzą w ćwiczeniach niczego erotycznego.

Co myślą o tym same matki? Te, które pozwalają córkom chodzić na lekcje pole dance, zwracają właśnie uwagę na krytykowaną w nich seksualność. Pole dance nie jest już domeną dzielnic czerwonych latarni, lecz wymagającą ciężkiej pracy dyscypliną sportową. Co więcej, zdaniem matek groźniejsze mogą być przekazujące negatywne wzorce wulgarnie zachowujące się celebrytki.

Czy zajęcia pole dance dla kilkuletnich dziewczynek są powodem dla niepokoju? Czy może nie są niczym gorszym od kosmetyków, ubrań i gwiazdek, jakimi interesują się dzisiaj kilkulatki i nastolatki? Ostateczna decyzja o tym, czy wysłać córkę na lekcje tańca na rurze i tak należy do rodziców.

Opiekunowie zastanawiać się mogą jedynie, czy instruktorzy posiadają odpowiednie kwalifikacje, by nauczać dzieci i czy dziewczynki nie trafiają na zajęcia w grupach mieszanych, czyli z kobietami, które np. ćwiczą pod kątem pracy w klubie. Lekcje w grupie rówieśniczek to, jak przekonują instruktorzy, świetna zabawa.

Czytaj też: "Stara maleńka", czyli moda dla dorosłych w wersji dla dzieci

MM

Pole dance dla dziewczynek. Dobry pomysł?

Nowa moda w Wielkiej Brytanii. Pole dance dla dziewczynek

 • Pole dance dla dziewczynek. Dobry pomysł?
 • Pole dance dla dziewczynek. Dobry pomysł?
 • Pole dance dla dziewczynek. Dobry pomysł?
 • Pole dance dla dziewczynek. Dobry pomysł?
 • Śr., 11-09-2013 gosc
  Doskonale, swietna gimnastyka tylko "chorzy" widza w tym zlo!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-09-2013 Gość
  Gość (Wt., 10-09-2013) napisał:

  Matki tych dziewczynek nie znają innej drogi do dobrobytu jak tylko obsługiwanie bogatego faceta. To co się dziwić że nie mają żadnych sensownych wzorców do przekazania swoim córkom. Po prostu uczą je tego samego co im się w życiu przydało. Komu i kiedy dać d...

  Poniekąd się zgadzam . Nie widzę nic złego w tańcu na rurze, ale jeżeli wykonuje go 4 czy 7- letnia dziewczynka to, to jest chore dla mnie. Świat oszalał !
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-09-2013 Gość
  pojebalo kompletnie...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 13-09-2013 Gość
  To jest obrzydliwe. Seksualizacja dzieci postępuje w najlepsze.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 17-09-2013 Zoś
  jeśli ktoś uważa to za erotyczne to powinien się leczyć.

  http://www.youtube.com/watch?v=…

  zobaczcie co umie ta 10 latka. szacun dla młodej. To jest prawdziwy pole dance.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2