Podróże marzeń: Saint-Tropez

0 Komentarzy
32 Zdjęcia
Środa, 10-10-2012

Saint Tropez to część luksusowego świata Riwiery Francuskiej. Miasto co roku szturmowane jest przez turystów i gwiazdy, które spędzają nad morzem upojne wakacje. Do jednych z najbardziej znanych bywalczyń Saint-Tropez należy Brigitte Bardot. Aktorka ma tu dom, gdzie zwykła spędzać dużo czasu. Przyczyniła się do promocji miasta i umieszczenia go na liście kurortów, w których warto bywać.

Niektórzy twierdzą, że Saint-Tropez zalicza się do najpiękniejszych miejsc na świecie. Jest tu wszystko czego potrzeba do udanych, rozrywkowych wakacji: niesamowite widoki, olśniewające krajobrazy, lasy sosnowe, dobry klimat, renomowane restauracje i znane kluby. W latach 60. wprowadzono przepis, na mocy którego budynki nie mogą być wyższe niż dwa piętra - w ten sposób zachowano architektoniczną spójność.

Port w Saint-Tropez znany jest z wszechobecnego luksusu. Milionerzy cumują tu swoje drogie jachty, a w dzień cieszą się słońcem, żeglując po morzu. Jedna z popularniejszych plaż nazywa się

La Pampelonne albo Grania. Tutaj z kolei wybudowano ekskluzywne wille.  Z Saint-Tropez kojarzy się także bogate życie nocne: dyskoteki i przyjęcia na plażach trwają do białego rana.

Przykładowa cena pobytu w hotelu Résidence de la Pinède od 900 dolarów (za noc)

Przykładowa cena biletu lotniczego Warszawa-Nicea: od ok. 700 zł (październik)


EM